Жемқорлыққа ЖОҚ дейміз!!!

Қостанай облысы әкімдігінінің білім басқармасының «Қостанай жоғары политехникалық колледжі» КМҚМ жыл сайын «Таза сессия» ақциясы өтеді. Бұл іс-шара Қостанай облысында Қазақстан Республикасының 2015-2025 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясының іске асырылуын сыртқы талдау және бағалау жөніндегі арнайы мониторинг тобы отырысының Хаттамалық нұсқауын орындау мақсатында жылына екі рет өткізіледі.

Акцияның мақсаты – студенттердің бойында азаматтық ұстаным мен құқықтық сананы қалыптастыру, Қазақстан Республикасының сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнамасын бұзушылық көріністеріне төзбеушілікті қалыптастыру, сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың алдын алу.

Акцияға әкімшілік, оқытушылар, топ кураторлары және колледж студенттері қатысады.

Акция аясында өткізілген әңгімелер мен білім беру процесіне қатысушыларға арналған іс-шараларда білім беру жүйесіндегі сыбайлас жемқорлықтың алдын алуға, сондай-ақ колледжде моральдық- психологиялық, моральдық ахуалды құру, жоғары колледждің беделіне нұқсан келтіретін сыбайлас жемқорлықтың кез-келген көрінісін айыптау және олардан бас тарту қажеттілігін насихаттайды.

Түлек топтарының кураторлары ZOOM платформасын қолдана отырып кураторлық сағаттар мен ата-аналар жиналысын өткізген кезде, студенттердің қорытынды аттестациясы кезінде сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру бойынша түсіндіру жұмыстарын жүргізеді.

Акция 2022 жылдың маусымына жоспарланған және ол сессия басталмас бұрын өткізілді.

Директордың ОЖ жөніндегі орынбасары

Щербакова И.А.