Жасөспірімнің кәсіп таңдауындағы ата-аналардың рөлі

Жоғары сынып оқушыларының мамандығын таңдаудағы ең маңызды фактор-бұл үлкен отбасы мүшелерінің (ата-аналары мен жақын туыстарының) позициясы.

Отбасы-бұл баланың жұмысқа, жалпы кәсіби қызметке және оның болашақ мамандық таңдауына, атап айтқанда, көзқарасы қалыптасатын кеңістік. Бұл жағдайда ата-аналардың өздері мен балалары арасындағы таңдау жауапкершілігін бөлісуі маңызды.

Барлық ата – аналар балаларына лайықты, сенімді, жоғары ақы төленетін мамандық алу үшін бақытты болашақты қамтамасыз еткісі келеді. Ата-аналардың кеңесші болуы өте маңызды. Таңдау жағдайында балалар жиі шатасады және ересектердің қолдауына мұқтаж. Олар үшін өзін-өзі анықтаудың қиын жолында олар жалғыз жүрмейтіні өте маңызды, бұл кез-келген жағдайда қолдау көрсететін және көмектесетін ересек, туған адам. Бұл жасөспірімдерге өз қабілеттеріне сенімділік береді және жетістіктерге жетелейді, енді оқу емес, кәсіби.

04. 04.2024 ж.. кәсіптік бағдар беру жұмысын жүргізу мақсатында Қостанай қаласының №17 ЖББМ 9 сынып оқушыларының ата-аналарымен кездесу өтті. Қостанай жоғары политехникалық колледжінің жалпы білім беру пәндерінің оқытушылары Бейсенова Хамар Баязитқызы мен Айнаш Төлебайқызы Хусаинова біздің оқу орнымыздың, қабылдау комиссиясының жұмыс мерзімі және ашық есік күндері, мамандықтар, оқуға түсу үшін қажетті құжаттар, оқу мерзімі және  маңызды  қажетті мамандықты алу перспективалары туралы толық ақпарат берді. Ата-аналар мұқият тыңдап, түлектеріміздің жұмысқа орналасуына, қосымша білім алу мүмкіндігіне қатысты сұрақтар қойды. Кездесу серпінді өтті, біздің колледжде жас талапкерлерді күтеміз!

Ақпаратты дайындағандар: Хусаинова А.Т., Бейсенова Х.Б.