“Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимылдың өзекті мәселелері мен заманауи мәселелері”

Мақсаты-Оқушылардың сыбайлас жемқорлық сияқты құбылысты, оның пайда болу себептерін, оның дамуына ықпал ететін факторларды білуінің теориялық деңгейін тереңдету.

Аталған іс-шара колледждің тәрбие жұмысының жоспарына сәйкес өтті. Модераторлар тарих және құқықтық пәндер оқытушылары-л. Ф. Шектыбаева, а. в. Пушкарева болды.

Кездесу ” сыбайлас жемқорлық дегеніміз не?». Дөңгелек үстелдің жүргізушілері осы құбылыстың тарихи тамырына бет бұрды. Баяндамашы студенттер Қазақстандағы және одан тыс жерлердегі сыбайлас жемқорлық туралы материал дайындады, ежелгі заманнан қазіргі уақытқа дейін Сыбайлас жемқорлыққа байланысты өмірлік жағдайларды және оның нысандарын талқылады. Балалар Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы өз пікірлерін белсенді айтып, онымен күресудің жолдарын ұсынды.

Қатысушылар арасында қызу пікірталас өтті, пікірлер әрдайым сәйкес келе бермеді, алайда барлық студенттердің ортақ қорытындысы сыбайлас жемқорлық кез-келген көріністе қауіпті және онымен тек бірлесіп сәтті күресуге болатындығы болды. Қатысушылар үшін дөңгелек үстел өзара әрекеттесу және өз пікірлерімен алмасу үшін жақсы алаң болды.