Студенттердің есірткі бизнесімен күрес бөлімінің қызметкерлерімен

2021 жылдың 30-31 наурызында құқықтық мәдениет пен сауаттылықты арттыру мақсатында Қостанай жоғары политехникалық колледжінде құқықтық айлық шеңберінде студенттер есірткі бизнесімен күрес бөлімінің қызметкерлері, ДПБ Детектив офицері Айгүл Ерадилова және Қостанай қаласының УЕ, полиция аға детектив майоры Асель Сексенова және полиция лейтенанты Жанна Нургазинамен кездесу өтті.

Кездесудің басты мақсаты – студенттерді есірткінің жағымсыз әсерінен қорғау және оларды ескерту. Айгуль Ерадилованың сөзі бойынша, жастар ортасында есірткіге тәуелділік мәселесі және мемлекет бұған қарсы тұру үшін қолдан келгеннің бәрін жасауда. Жыл сайын ішкі істер органдарының қызметкерлері бірнеше тонна түрлі есірткілерді заңсыз айналымнан тәркілейді. Көп жағдайда есірткі сатушылардың құрбанына айналатын жасөспірімдер.

Осы тақырып бойынша Қазақстан Республикасының заңдарын түсіндіруге ерекше назар аударылды. Мысалы, есірткі құралдарын, психотроптық заттарды немесе олардың аналогтарын, прекурсорларды насихаттау немесе заңсыз тарату Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің 299-1 Заңының жаңа бабы үш жылға дейінгі мерзімге бас бостандығынан айыру түріндегі жазаны қарастырады.

Интернетте есірткіні тарату, іске асырудың контактісіз әдісі деп аталатын факт маңызды орын алды. Қызметкерлер бұл факт туралы хабардар ете отырып, студенттерді мұндай жағдайлардан сақтандырды.