Жасөспірімге кәсіби өзін-өзі анықтауға көмектесу.

2023 жылғы 31 Қаңтарда № 22 қалалық мектепте Қостанай политехникалық жоғары колледжінің арнайы пәндер педагогтары Сағандықова Ж.Б, Курьерова М.П оқушыларда кәсіптік бағдар беру өзін-өзі анықтауды қалыптастыру мақсатында кәсіптік бағдар беру жұмысы жүргізілді.

​9а, 9б, 9в, 9г және 11 сынып оқушыларына колледж педагогтары мамандықтар, қабылдау ережелері, оқу орны мамандықтарының қажеттілігі туралы айтып берді. Колледж педагогтарымен өзін-өзі анықтау мәселелері бойынша кездесуге мектептің 124 оқушысы қатысты. Бұл кездесу мектеп оқушыларының өз мүмкіндіктеріне, қабілеттеріне сәйкес және еңбек нарығының талаптарын ескере отырып, қызмет саласын таңдау еркіндігі жағдайында кәсіби өзін-өзі анықтауын қалыптастыруды жүзеге асырды. Кездесу барысында білім алушылар қызығушылықпен тыңдап, қызығушылық танытқан мамандық бойынша сұрақтар қойды.