«Өрле Қазақстан» тақырыбында ашық кураторлық сағаты

10 сәуірде ЭС-17 тобында «Өрле Қазақстан» тақырыбында ашық кураторлық сағаты өтті.

Бұл кураторлық сағаттың мақсаты студенттерге Қазақстанның ежелгі тарихынан бастап қазіргі заманғы жетістіктеріне дейінгі бай мұрасына терең бойлау мүмкіндігін беру болып табылады. Өз елінің тарихын, оның мәдени мұрасы мен жетістіктерін білу студенттерге өз Отаны мен оның дамуына деген мақтаныш сезімін оятуға мүмкіндік беру. Тұрғылықты жері мен еліне деген сезімін олардың өркендеуіне  үлкен ынталандыру болып табылады.

Студенттер Қазақстанның мәдени мұрасын сақтау мен ілгерілетудің қандай маңызды аспектілерін, оның ішінде оның тілдерін, салт-дәстүрлерін, өнері мен әдет-ғұрыптарын талқылады. Бұл аспектілер біздің бірегей болмысымызды қалыптастырады және ұлт ретінде бірлігіміздің негізін құрайды.

Сондай-ақ еліміздің тұрақтылығы мен өркендеуін қамтамасыз ету үшін экономикалық даму мен инфрақұрылымдық инвестициялардың маңыздылығын талқылады. Экономикалық әл-ауқат азаматтардың өмір сүру сапасын жақсарту және әлеуметтік бағдарламаларды дамыту үшін қажетті шарт болып табылады..

Қорытындылай келе, студенттер әр адам Отанымен олардың өткенімен, бүгінімен және болашағымен байланысын білуі керек деген қорытындыға келді, осылайша әр адам өзін дамытудағы рөлін дұрыс түсінуі керек. Мақсаттарды дұрыс қою және еліміздің даму процесінің белсенді қатысушылары бола білу, әлеуметтік және экономикалық өсуге ықпал ететін бастамаларды қолдау және барлық азаматтар үшін неғұрлым қолайлы және әділ орта құруға ұмтылу.

Іс-шараға Касымжумартов Жаслан, Әділбек Жәнібек белсенді қатысып, өлеңдерін оқыды.

Ақпаратты ЭС-17 тобының кураторы Мұқат Ж.Қ дайындады.