Отандық педагогикалық ғылым күні «Білім беру мазмұнын жаңарту: болашаққа бағдар» 28.08.2020 ж. № 1 ақпараттық-ұйымдастырушылық педагогикалық кеңесі

Қостанай жоғары политехникалық колледжінің бірінші педагогикалық кеңесі жаңа оқу жылы қарсаңында жаңа, заманауи жабдықтармен жабдықталған IT – орталықта өткізілді.

«Білім беру мазмұнын жаңарту: болашаққа бағдар» атты тақырыбында өткен педагогикалық кеңестің күн тәртібі Білім және ғылым министрлігі ТжКБ департаментінің директоры Насымжан Жамбекқызы Оспанованың педагогикалық қызметкерлердің тамыз кеңесінде сөйлеген сөзінде белгіленген міндеттерді іске асыру ретінде айқындалған. Сақталып отырған күрделі санитарлық-эпидемиологиялық жағдайды ескере отырып, Департамент директоры ТжКБ жүйесінде жаңа оқу жылының басталуының ерекшеліктері, оған дайындық туралы баяндап берді.

Оқу жылы педагогика ғылымының негізін қалаушы Ян Амос Коменскийге арналған педагогикалық ғылым күнінен басталды. Инженерлік білімі бар барлық жас оқытушылар міндетті түрде педагогика бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өтетін болады. Біздің ұжымның басым бөлігінде инженерлік білімі бар, сондықтан біз осы оқу жылында әлемдік педагогикалық ғылым өкілдерін зерттеп, еске алу туралы шешім қабылдадық.

Біздің әрқайсымыз Ян Амос Коменскийдің іліміне жүгінгеніміз пайдалы, өйткені оның педагогикасы оқу процесіне гуманистік көзқарасқа негізделген, ал орта кәсіптік білім мазмұнын жаңарту дәл осы тәсілге негізделген. Оның негізінде студенттің жеке басын құрметтеу, оқу процесінде оқытушы – студенттің серіктестік қатынастары жатыр.

Жаңа оқу жылында біздің ұжымның алдында да жауапты міндеттер тұр, бұл туралы осы бірінші педагогикалық кеңесте талқыланды.

Негізгі міндеттердің бірі: білім беру процесінің барлық қатысушыларына бізде барлық оқу, анықтамалық және әдістемелік материалдар, тестілеу жүйесі болуы керек ақпараттық жүйеге қол жеткізуді қамтамасыз ету. Оқытушыларға жалпы білім беру стандарттарының талаптарына сәйкес білім сапасын қамтамасыз ететін кез-келген оқыту технологиясын қолдану құқығы берілген. Цифрлық құзыреттілік-оқытушылардың кәсіби шеберлігінің көрсеткіші екенін есте сақтаған жөн.

Білім беру процесінің әрбір қатысушысы Білім және ғылым министрлігінің 2020 жылғы 13 тамыздағы № 345 бұйрығында тек директордың және олардың орынбасарларының функцияларына ғана емес, сонымен қатар студенттер мен олардың ата-аналарының санасына, олар қандай функцияларды орындауы тиіс екеніне назар аударуы қажет.

Біз оқу жылын короновирус инфекциясының таралуын болдырмау және оқшаулау қажеттілігінің қиын жағдайларында бастаймыз. Сондықтан студенттердің денсаулығын сақтау-маңызды міндет.

Біздің жарты ғасырлық мерейтойымыздың алдағы оқу жылы жемісті болады деп үміттенемін, бізде бұл үшін барлығы бар: шығармашылық, кәсіби педагогтар ұжымы, жаңартылған материалдық база, шығармашылық оптимизм және табысты қызметке деген сенімділік.

Материалды директордың ОӘЖ жөніндегі орынбасары Ж.Ш. Қайпбаева дайындады