Отандық педагогикалық ғылым күні. № 8 педагогикалық кеңес. Тақырыбы: «Қостанай жоғары политехникалық колледжінің 2019-2020 оқу жылындағы бағыттар бойынша нәтижелері»

30 маусымда № 8 педагогикалық кеңес онлайн режимінде өтті, күн тәртібінде келесі мәселелер қаралды:

1. № 7 педагогикалық кеңестің шешімдерін орындау туралы. Баяндаушы Сабитова Замира Жолдасбековна – педагогикалық кеңестің хатшысы.
  2. Ғалым, қоғам қайраткері Жүсіпбек Аймауытов, оның отандық психология ғылымының дамуына қосқан үлесі. Баяндаушы Каркинбаева Гаухар Алтаевна – қазақ тілі мен әдебиеті оқытушысы.
  3. Колледж студенттерін келесі оқу курсына ауыстыру және бітірген студенттердің үлгерімі туралы. Баяндаушы Щербакова Ирина Альбертовна – директордың ОЖ жөніндегі орынбасары
  4. Колледждің 2019-2020 оқу жылындағы бағыттары бойынша нәтижелері.

Баяндаушылар Щербакова Ирина Альбертқызы – директордың ОЖ жөніндегі орынбасары, Сатубалдин Жұмағали Кауезұлы – директордың ОӨЖ жөніндегі орынбасары, Кайпбаева Жұлдыз Шамильевна – директордың ОӘЖ жөніндегі орынбасары, Дюсекеева Людмила Кабдулаевна – директордың ОТЖ жөніндегі орынбасары, Комаров Денис Николаевич – директордың АТ жөніндегі орынбасары.

1. Педагогикалық әдеп жөніндегі кеңес комиссиясының құрамын бекіту. Баяндаушы Исмагамбетова Алима Каирбаевна – кадрлар бөлімінің бастығы

Оқу жылының басынан бастап Қостанай жоғары политехникалық колледжінде жаңа дәстүр – отандық педагогикалық ғылым күндерін өткізу туындады. Колледждің педагогикалық кеңестерінде мынадай тақырыптар қарастырылды:

– «Жаңа оқу жылының мейнстримі: отандық гуманистік педагогика мен бәсекеге қабілетті мамандарды даярлаудағы заманауи ғылыми – инновациялық тәжірибенің синтезі» (Ыбырай Алтынсариннің педагогикалық мұрасы),

– «Шығыс данагөйлерінің халық педагогикасы» (XI-XII ғасырлардағы түркі даналары мен философтарының мұрасы Юсуф Баласағұн мен Ахмад Югнаки),

– «Абу Наср әл-Фарабидің философиялық мұрасындағы педагогика, психология және әдістеме негіздері»,

– «Абай Құнанбаевтың адамгершілік тәрбиесі педагогикасы»,

– «Қазақстандағы Педагогика» оқулығының авторы – Мағжан Жұмабаев»,

– «Ғалым, қоғам қайраткері Жүсіпбек Аймауытов, оның отандық психологиялық ғылымның дамуына қосқан үлесі».

Оқу жылы бойы жалпы білім беретін пәндер оқытушылары Шакирова Л.Ф., Овчинникова Ф. Б., Бажирова Ш. Р., Байгентов Б. Б., Ахметжанова Д. К., Бейсенова Х. Б., Каркинбаева Г. А. колледждің барлық педагогикалық ұжымына педагогикалық кеңестердің тақырыптарына арналған баяндамаларды ұсынды. Білім беру мақсаттарын қайта қарау және білім беруді ізгілендіруге заманауи курс Қазіргі заманғы педагогикалық ғылымның теориясы мен практикасында олардың шығармашылық мұрасын бағалау және пайдалану мақсатында Ұлы ойшыл-педагогтардың идеяларын жаңа ұғынуды талап етеді. Ұлы педагогтердің жалпыадамзаттық, адамгершілік принциптеріне сүйене отырып, біз қазіргі заманғы жас ұрпақты тәрбиелеуіміз керек.

Екінші мәселені қарастырғаннан кейін педагогикалық кеңестің қатысушылары колледждің оқу, оқу-әдістемелік, оқу-өндірістік, оқу-тәрбие, инновациялық технологиялар бағыттары бойынша жұмыс қорытындысын шығаруға бағытталған күн тәртібіндегі келесі мәселелерді талқылауға көшті.

Оқу жылының қорытындысы бойынша бекітілген «Колледждің инженерлік – педагогикалық қызметкерлерінің қызметін бағалаудың рейтингтік жүйесі туралы ережеге» сәйкес ИПР қызметіне рейтингтік бағалау жүргізілді. Рейтингте келесі тармақтар ескерілді: педагогтардың кәсіби шеберлік конкурстарына қатысуы, БАҚ-та жарияланым, ғылыми журналдар мен басылымдарда жарияланым, педагогтердің әр түрлі деңгейдегі конкурстар мен олимпиадаларға студенттерді дайындауы, стартап-жобалар бойынша студенттерді дайындау, шығармашылық топта жұмыс істеу, Worldskills чемпионатына қатысу, лицензиялау құралдарын дайындау және оқу бағдарламасын мақұлдау. – облыстық семинарларға қатысу және дайындау, білім басқармасының грамоталары, облыс әкімінің грамоталары, ҚР БҒМ грамоталары. Рейтингті есептеу кезінде барлық критерийлер бойынша растайтын құжаттардың болуы талап етілді. Педагогикалық кеңестің шешімімен директордың оқу-әдістемелік жұмысы жөніндегі орынбасары оқытушыларға сыйақы беру туралы өтініш білдірді:

·        колледжішілік рейтинг көшбасшылары (Задорожнюк В.В., Контробаева Ж. Д., Тулегенов Е. Н.);

·        лицензияланған оқу құралдарының/ электронды оқулықтардың авторлары (Риженко Е. Т., Сагандыкова Ж. Б., Павлова Л. А., Жайлибаева К. М., Рядинская И. А., Журсиналина Г. С., Ахметова Г. Б., Искаков К. Е., Байгентов Б. Б., Аяғанова Б. З., Дюсекеева Л. К., Бажирова Ш. Р., Бейсенова Х. Б.);

• Білім басқармасы мен «Talap» КЕАҚ мақұлдаған және ұсынған бейне сабақтарды әзірлеушілер (Журсиналина Г.С., Задорожнюк В.В., Сагумбаев М. К., Изделюева С. А., Тулегенов Е. Н., Шаракулова А. А., Сагандыкова Ж. Б., Кәкімбек И. К., Муслимова Ж. М., Кенешев Д. Д., Балғужинова Ж. Е., Ахмадиева Л. Х., А. Ж. Байбулатова, А.П. Брагинец, Н. А. Горпенко, Ж. Д. Контрабаева, Л.А. Павлова, А.М. Саидов, Е.Т. Риженко, И. А. Рядинская, М.В. Травкина, М.Б. Ахмадиева, А.М. Акбалаева, Б. Аманжолова, Д.К. Ахметжанова, Б.Д. Есенгельдин, А.С. Ерғали, Б. Б. Қазбекова, Каркинбаева Г.А., Г.А., Курьерова М.П., Маканова Г.И., Моргун В.В., Сабитова З.Ж., Сыздыкова И.З., Шакирова Л.Ф., Матвиенко Ю.В.);
  • Білім басқармасы мен «Talap» КЕАҚ республикалық және облыстық конкурстарының жеңімпаздары (Тулегенов Е.Н. және Кенешев Д.Д.).

Баяндаушылардың сөз сөйлеу тезистерімен оқытушыларды алдын ала таныстыру үшін баяндама материалдары зерделеу және танысу үшін ұсынылды. Педагогикалық кеңестің қорытындысы бойынша шешім жобасы ұсынылды, ол толықтырылып, бірауыздан қабылданды.

Ағымдағы жылғы 30 маусымдағы № 8 педагогикалық кеңестің күн тәртібі, шешімі, баяндамалардың тезистері мен презентациялары қоса берілген.

Мақаланы даярлаған директордың ОӘЖ жөніндегі орынбасары Ж. Ш. Қайпбаева

Педаг. совет 30.06 повестка и решение