“Қорғаушы болу – Отанға қызмет ету”

2023 жылғы 05 мамырда жастарды әскери-патриоттық тәрбиелеу және ҚР Қарулы Күштерінде қызметке даярлау мақсатында колледжде бірінші курс студенттері арасында “Отан қорғаушы” әскери-патриоттық конкурсы өткізілді.

Бұл  М-10, Б-2, ЭС-21, ПО-3, А-1, Э-14 топтары.

Болашақ қорғаушылардың жарыс бағдарламасына мыналар кірді: әскери киім кию, пневматикалық қарудан ату, дене шынықтыру бойынша жарыстар (белтемірде тартылу), жаппай қырып-жою қаруынан қорғану, Калашников автоматын бөлшектеу және құрастыру, оқжатарды патрондармен жабдықтау, граната лақтыру бойынша жарыстар.

Жарыс барысында болашақ Отан қорғаушылар дене шынықтыру деңгейін, жауынгерлік рухты қатайтуды, ептілікті, сондай-ақ қару-жарақ пен оқ-дәрілермен жұмыс істеу дағдыларын көрсетті.

Жарыс қорытындысы бойынша бірінші орынды Б-2 тобының студенті Калеев Асет иеленді, екінші орынды ЭС- 21 тобының  студенті Мухамбет Бейбарыс иеленді, үшінші орынды А-1 тобының студенті Вальтер Антон иеленді.

Ақпаратты дайындаған: Нұрқанов М. К

Фатхудинов Р. Р