«Мен таңдаған мамандығым үшін мақтанамын!»

26 ақпанда ZOOM бағдарламасындағы қашықтық форматта, 0910000 «Электр және электромеханикалық жабдықтар» мамандығының  1 ЭМ-6 тобында «Мен таңдаған мамандығыммен мақтанамын!»  тақырыбында кураторлық сағат өтті, оның мақсаты студенттердің болашақ мамандығы – электриктің мәні мен әлеуметтік маңызы туралы түсініктерін қалыптастыру болды. Электрик мамандығы – ең танымал, жоғары ақы төленетін мамандықтардың бірі.

Кураторлық сағаттың қонағы «Қостанай теміржол су» ЖШС жетекші инженері Умаров Булат Камалбекұлы болды, ол студенттер өздерінің өндірістік практикасында не істейтінін, электромонтер жұмысының не екенін айтты. Оған электр жабдықтарын, электр машиналарын, электрлік іске қосу жабдықтарын, электр желілерін, жарықтандыру жабдықтарын жөндеу және техникалық қызмет көрсету, электромагнитті бекіткіштерді, шекті ажыратқыштарды, басқару түймелерін, жергілікті жарықтандыру арматураларын тексеру және сынау, құлыптарды жөндеу және есіктердің ашылуын блоктау кіреді. электр жабдықтары бар тауашалар; электр қозғалтқыштарын жөндеу және ауыстыру; электр қозғалтқыштарының оқшаулауын тексеру және тағы басқалар.

Кездесу студенттерге әлеуетті жұмыс беруші өкілінен олардың қызметінің көптеген аспектілері туралы білуге ​​мүмкіндік берді. Болат Камалбекұлы физика, математика, химия, механика, сызу, кәсіптік модуль сияқты пәндер бойынша теориялық білімнің маңыздылығын атап өтіп, электрик мамандығы логикалық ойлауды, техникалық ойлауды, жақсы моториканы және жақсы көруді қажет ететіндігін атап өтті. Оның бойында зейінділік, ұжымда жұмыс істей білу, табандылық, берілгендік, ұқыптылық, жауапкершілік, сенімділік, шешімділік сияқты қасиеттер болуы керек, өйткені электромонтер жұмысы жоғары вольтты немесе электр құрылғыларымен жұмыс істеу барысындағы ұқыптылық пен ұйымшылдықты да қамтиды.

Кураторлық сағат интеллектуалды ойын түрінде өтті. Студенттерге бес бағыт бойынша сұрақтар қойылды: қауіп туралы ескертетін белгілер; полиглот – мемлекеттік және ағылшын тілдеріндегі кәсіби терминдерді білу; физика; PM-02 кәсіби модулі және тарихи фактілер, өйткені студенттің өзінің ғана емес, елдің де болашағы көбіне шығармашылық іскерлік белсенділік пен кәсібилікке байланысты болады. Барлық сұрақтарға жан-жақты жауаптар берілді. Оқу іс-әрекетін ұйымдастырудың таңдалған түрі айтарлықтай тиімді болды. Іс-шара соңында google түрінде рефлексия өткізілді, онда студенттер өздерінің қызығушылықтарын, өздерін-өзі тәрбиелеу үшін пайдалы деп санаған тапсырмаларды ұнататынын атап өтті.

Мұндай іс-шаралар оқытудың тәрбиелік, дамытушылық және тәрбиелік мақсаттарын шешуге көмектеседі, жалпы мәдени және кәсіби құзыреттіліктердің дамуына ықпал етеді, студенттер пікірталас жүргізу тәжірибесін жинайды, жаңа білім алады, теориялық және практикалық дайындық байланысын нығайтады; студенттердің танымдық қызығушылығы дамиды, олардың мамандығына деген қызығушылығы және оның әлеуметтік мәні артады, кәсіби ойлау дамиды.

Топ кураторы Бондарева Н.Л.

Өндірістік оқыту шебері Степаненко Д.В.