«Мен Қазақстан Республикасының азаматымын» құқықтық сағаты

Қазіргі кезде құқықтық білім қоғам дамуының маңызды бағытына айналуда. Құқықтарды білу, құқықтық мәселелерде бағдарлау қабілеті жеке тұлғаның дамуына ғана емес, бүкіл қоғамның дамуына әсер етеді. Құқықтық білім беру оқу процесінің бағыты ретінде әрбір жасөспірім өзінің құқықтары мен міндеттерінің маңыздылығын сезіне алатын және оларды қоғамдық өмірдің жағымды жағы ретінде қарастыратын білім беру мекемесінде осындай жағдайларды жасауды талап етеді.

10 қыркүйек 2020 жылы Қостанай политехникалық жоғары колледжінде бірінші курс студенттері үшін онлайн форматта Қостанай қаласы ЖК ӘПБ кәмелетке толмағандар ісі жөніндегі полиция инспекторы, лейтенант Е.М.Испандярованың қатысуымен құқықтық сағаты өтті.Іс-шараның мақсаты студенттердің құқықтық сауаттылығын арттыру болды. Іс-шара барысында студенттерге колледж студенттерінің құқықтары, міндеттері, жастардың жүріс-тұрысын реттейтін Қазақстан Республикасының әкімшілік кодексінің негізгі баптары таныстырылды. Студенттерге Қазақстан Республикасындағы Бала құқықтары жөніндегі ұлттық байланыс орталығының телефондары және бірыңғай сенім телефоны туралы ақпарат берілді. Студенттер белсенді қатысып, өздерін қызықтыратын сұрақтар қойды.