Мектепте кәсіптік бағдар беру жұмыстарын жүргізу: оқушыларға өз жолын таңдауға қалай көмектесуге болады

2024 жылғы 25 сәуірде Қостанай политехникалық жоғары колледжінің арнайы пәндер оқытушылары Г. и. Мақанова, Ж.Б. Сағандықова, Ж. Қ. Мұқат., Костырев в.В. Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының Федоров ауданының мектептерінде 9-11 сынып оқушыларына кәсіптік бағдар беру жұмысы жүргізілді: Пешков ООШ КММ, ООШ. Абай, ООШ. Ы. Алтынсарин, ҚМУ ООШ. М. Мәметова, Успеновская ООШ, Воронеж ООШ.

Мектепте кәсіптік бағдар берудің мақсаты-оқушыларға өздерінің қызығушылықтары мен қабілеттерін түсінуге, жеке ерекшеліктері мен ұмтылыстарын ескере отырып, болашақ мамандықты таңдауға көмектесу.

Бұл мектеп оқушыларының өміріндегі маңызды кезең, бұл оларға таңдалған кәсіби қызметті сәтті басқаруға көмектеседі. Әңгімелесу барысында оқушылар колледж туралы бейнеролик көрді, оқуға түсу талаптары мен таңдалған мамандықтың келешегі туралы пайдалы ақпарат алды, қызықтырған сұрақтарын қойды.

Ақпаратты дайындаған: Г.И. Мақанова, Ж. Б. Сағандықова,

Ж. Қ. Мұқат., Костырев В. В.