Мұражай білім алушылардың адами тәжірибені жинақтау және ұғыну формасы ретінде

Мұражай білім алушылардың адами тәжірибені жинақтау және тұғыну формасы ретінде ұрпақты байланыстыратын жіңішке жіп секілді – тәрбие жұмысының басымды бағыты.

Егер студент өткен заманнан келе жатқан және болашаққа жалғасқан салт-дәстүрге өзін қосылғанын білсе, өз істеріне деген жауапкершілігін сезінеді және қылықтарына салмақтырақ қарар еді. Себебі осының барлығынан мұражайда өз ізін қалдырар еді. Бар күш-жігерінің нәтижелері келесі білім алушылар ұрпағының назарын тартады.

Осындай ұрпақты байланыстыратын буыны болып колледждегі  «Тарих беттері» атты үйірмесінің мүшелері – мұражай тарихы туралы бейне ролик жасап жатқан, еңбек даңқы кітабын толықтырып жатқан, экскурсия өткізіп, колледж тарихы жайлы жобасын құруға қатысатын студенттер болып саналады.

Колледж тарихының мұражайы студенттер үшін тек өткенді сақтау формасы ғана емес, сондай-ақ тірі жаңаны жасау кеңістігі бола алады. Экскурсиялар, іздестіру қызметінің нәтижелері, отбасы тарихы мен естеліктер балаларды өзіне және студенттік өмірге деген жаңа көзқарасының тууына мүмкіндік береді.

Ақпаратты Б.Б.Байгентов дайындады