«Ұлы Жібек жолы» тақырыбындағы ашық сабақ

2021 жылдың 24 ақпанында пәндік декада жоспарына сай тарих пәнінің оқытушысы Шакирова Л.Ф. «Қазақстандағы қалалық мәдениеттің дамуындағы Ұлы Жібек жолының рөлі. Экономикалық және мәдени өзара әрекеттесу және өзара әсер ету» тақырыбында ашық сабақ өткізді.

Сабақ ТП-27 тобында 1304000 «Компьютерлер және бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша)» мамандығы бойынша өтті. Сабақ барысында балалар Ұлы Жібек жолы туралы көптеген қызықты фактілерді білді. Сабақта оқушылардың ақыл-ой белсенділігін белсендіру үшін жарқын плакаттар, сабаққа арналған эпиграф, дәйексөздер, проблемалық мәселелермен фотосуреттер, оқушының қазіргі уақытпен байланысын көрсететін бейнематериалдар, сабақтың мотивациясын арттыру қажет болды және келесі формалар жоспарланған: тәуелсіз, жеке, Падлет платформасындағы, LearningApps бағдарламасындағы қосымша тапсырмалар мен тапсырмалар, аудио және видео материалдарды пайдалану.

Студенттер Ұлы Жібек жолының Қазақстан аумағы арқылы өтетін негізгі бағыттарымен танысты, қалалар – сауда орталықтарын зерттеді, PEST талдауын қолдана отырып, Ұлы Жібек жолының Қазақстан тарихындағы маңыздылығын анықтады.

Студенттер талқыланып отырған тақырыпқа қызығушылық танытып, мұғалімнің сұрақтарына қиындықсыз жауап берді. Белсенді оқушылар сабақтағы жұмыстары үшін оң бағаларын алды.

Ақпаратты тарих пәнінің оқытушысы Шакиров Л.Ф. дайындады.