ҰЛТТЫҚ ОЙЫНДАР-ХАЛЫҚ МҰРАСЫ

Өткеннің мұрасы, салт – дәстүрлер, әдет-ғұрыптар, тіл, отбасы, өмір салты және мерекелер-бұл ұлттың мәдени-генетикалық кодын бейнелейтін нәрсе. Қазақ халқының терең дәстүрлері мен әдет-ғұрыптарымен қатар, мәдениеттің қалыптасуында ұлттық ойындар мен спорт түрлері үлкен рөл атқарады. Қалыптасқан дәстүр бойынша 16 наурызда көктемгі күн мен түннің теңесуін мерекелеу қарсаңында Қостанай жоғары политехникалық колледжінің студенттік Парламенті ұлттық спорт түрлері бойынша жарыстар ұйымдастырды . Іс-шараның мақсаты ұлттық спорт түрлерін насихаттау және дамыту, сондай-ақ салауатты өмір салтын насихаттау болды. Іс-шара аясында жастар қазақша күрес, тоғызқұмалақ, асық ату, арқан тарту және басқа да жарыстарға қатысты. Іс-шара мазмұнды және жарқын болды. Студенттер тоғызқұмалақ ойыны кезінде тапқырлық, арқан тарту жарыстарында күш пен ептілік, асық ойыны кезінде назар аударуға мүмкіндік алды. Ұлттық спорттың кез келген түрі жастардың бойында төзімділік пен шеберлікті, ерлікті, ең бастысы — ұлттық мәдениетке деген сүйіспеншілікті, патриоттық сезімді үйретуге бағытталған. Мұндай іс-шаралар өскелең ұрпаққа ата-бабаларының дәстүрлері мен мәдениетін сіңіруге, халықтың философиясы мен ділінің бастауын түсінуге мүмкіндік береді.