Лаңкестікпен күресудегі ниеттілік

Лаңкестік – қазіргі уақытта адамдардың қауіпсіздігі үшін басты қауіптерінің бірі. Соңғы жылдары өзінің күшейгенін, қатыгездігін көрсетіп келеді. Лаңкестік актілерін жасау нәтижесінде күнәсіз адамдар, балалар, әйелдер мен қариялар зардабын көріп келеді. Лаңкестер үшін адамдардың өмірі ешбір құндылыққа сәйкес келмейді.

Лаңкестік қаупі – күнделікті шындығы, оған бой ұсынуға болмайды, әрдайым дайын болу қажет.

2017-2018 оқу жылдарына арналған лаңкестікті және діни экстремизмді алдын алу бойынша жоспарын іске асыру аясында және күнделікті қызметі түрінде лаңкестік актілерін болдырмау мақсатында ҰҚКД қызметкерлері Қостанай жоғары политехникалық колледжінің студенттерімен алдын алу сұхбаттасуды өткізді. Студенттерге лаңкестік қаупі болған жағдайда өзін қалай ұстау қажет екені және қандай қызметтерге хабарласу қажет екені жайлы ақпарат берілді. Сондай-ақ ҰҚКД қызметкерлері лаңкестік актісі туралы жалған хабарлама берген үшін кәмелет жасқа толмағандардың жауапкершілігі жайлы ескертті.

Ақпаратты қоғамдық пәндерінің оқытушысы Б.Б.Байгентов дайындады