Кураторлық сағат «Как научиться просто ЖИТЬ»

10 ақпан күні ашық кураторлық сағаттар сериясы аясында колледжде МТБ бөлімшесінің 2М-8 тобында куратор Ранцева И.П. «Как научиться просто ЖИТЬ» атты кураторлық сағат өткізді.

Оның мақсаты- “Өмір” ұғымының мағынасы мен көп қырлылығын ашу; білім алушыларды әртүрлі эмоциялар мен тәжірибелермен ілесе жүретін өмірлік қиындықтарды қабылдауға үйрету; оларды өмірдің жағымды жақтарына бағыттау.

Іс-шараны өткізу кезінде білім алушылар ағылшын тілін білетіндерін көрсетті, әңгіменің алдында екі студентке (Вискуп А.және Махатов А.) Тереза Life анасының өлеңін аударып, оқу тапсырмасы берілді.

2М-8 тобының студенттері проблемалық әңгіме барысында өте белсенді болды, «Жердегі із» астарлы әңгімесінің мағынасын, қоғамдағы қазіргі жағдаймен байланысын көрсете отырып, “Өмір таразысы” шығармашылық жұмысы кезінде “Өзіңіз үшін өмір сүру” және “Басқалар үшін өмір сүру” өмірлік ұстанымдарының тепе – теңдікке сәйкес,өзіңіз үшін де, басқалар үшін де ,өмір сүрген жақсы екенін атап өтті. Ал адамдармен қарым-қатынаста ымыраға келу керек. Сіз бәріне ұнай алмайсыз, бәрін жақсы көре алмайсыз, адал және адал дос болу қиын, өйткені адамдарда білім, ақыл, оқуға деген ұмтылыс, қажеттіліктер, мінез, темперамент және т. б. әртүрлі. Бірақ сіз бір-біріңізбен келісіп өмір сүре аласыз, бағалай аласыз, оларды біз сияқты қабылдай аласыз.

И.Крутойдың жобасы – “Жай өмір сүру” бейнеролигі көрсетілді. Ал сабақ “Өмірден ләззат алудың он екі тәсілі”жадынамасымен аяқталды.

Студенттер өмір-бұл адам үшін ең қымбат нәрсе деген қорытындыға келді. Сондықтан өмірдің әр сәтін бағалау маңызды, ең бастысы – жақын адамдарға ризашылық білдіру және бағалау.

Ранцева И.П.