Дүниежүзілік психикалық денсаулық күніне арналған интеллектуалды және шығармашылық викторина

2022 жылдың 10 қазанында Қостанай политехникалық жоғары колледжінде Дүниежүзілік психикалық денсаулық күніне арналған іс-шара өтті. Іс-шара интеллектуалды және шығармашылық викторина түрінде өтті, оған 6 команда қатысты.

Шара басында педагог-психолог Науменко Татьяна Викторовна қатысушыларға Дүниежүзілік психикалық денсаулық күнінің тарихы мен дәстүрлері туралы айтып берді.

Сайыс бағдарламасы үй тапсырмасы – топтың аты мен ұранын қорғаудан басталды. Бұл сайыста «Машина жасау технологиясы» мамандығы бойынша «Динамит» командасы барынша үйлесімділік пен шығармашылық танытып, «Ең өкіл» номинациясы бойынша жеңімпаз атанды.

Викторинаның екінші кезеңінде барлық қатысушыларға арнайы психодиагностикалық әдістемені қолдана отырып, стресске төзімділік деңгейін бағалау ұсынылды. «Стресске ең төзімді» номинациясы бойынша 2Э-13 тобының «Электршілер» командасы жеңіске жетті.

Қазіргі адамның өмірі өте серпінді, онда кейбір өзгерістер үнемі болып отырады, жұмыста, оқуда және тұлғааралық қарым-қатынаста қиындықтар жиі туындайды. Мұның бәрі стрессті тудыруы мүмкін. Сондықтан психикалық денсаулықты сақтау үшін кез келген адам эмоционалдық күйзелісті жеңе білуі, жағымсыз эмоциялармен күресуі керек. Келесі тапсырмада командалар күйзеліспен күресудің кем дегенде 5 әдісін ұсынуы керек болды. Барлық командалар бұл мәселеде жақсы түсіністік танытып, «Үздік стреспен күресушілер» номинациясында 1ЭС-21 тобының «Техник-электрик» командасы жеңімпаз атанды.

Психикалық денсаулықты сақтаудың маңызды шарты позитивті ойлау болып табылады. Кез келген, тіпті ең қиын жағдайда сіз басқа жағын таба аласыз, одан да оң. Келесі раундта әрбір командаға фраза ұсынылды, ол үшін мүмкіндігінше көп оң тұжырымдарды немесе қарсы дәлелдерді таңдау қажет болды. «Түзелмейтін оптимистер» номинациясында 1БТП-3 тобының «Дельфиндер» командасы жеңіске жетті.

Зияткерлік сайыста командалар адамның психикалық денсаулығына оң немесе теріс әсер ететін факторлар туралы сұрақтарға жауап берді. Осы жарыстың жеңімпаздары – 1БТП-3 тобының «Дельфиндер» командасы «Баға жетпес сақтаушылар» номинациясы бойынша марапатталды.

Соңғы шығармашылық тапсырмада қатысушылар өздерінің психикалық денсаулығы туралы идеясын сурет түрінде көрсетуі керек болды. Содан кейін әр топ өз жұмыстарын таныстырды. «Ең креативті» номинациясы бойынша «Динамит» командасы жеңімпаз атанды.

Шара соңында студенттер өздерінің психикалық денсаулығын сақтау және нығайту бойынша тағы бірнеше кеңестер алды. Бұдан кейін медицина қызметкері Аманжулова Ұлбике Қадырбайқызы, әлеуметтік педагог Моргунова Елена Александровнадан құралған қазылар алқасы сайысты қорытындылады.

Барлық 6 турдың қорытындысы бойынша 2Э-13 тобының «Электршілер» командасы 3-орын, нан, макарон және кондитерлік өнімдер бөлімінің «Анықтауыштары» командасы 2-орынға ие болды. Викторинаның жеңімпазы 1ЭС-21 тобының «Техник-электрик» командасы болды.

Іс-шараның бәсекелестік сипатына қарамастан, өте достық жылы атмосферада өткенін атап өткім келеді. Барлық командалар белсенді, жалынды, өз көзқарастарын батыл білдірді.

Қорытындылай келе, колледжіміздің барлық студенттеріне, оқытушыларына, қызметкерлеріне мықты денсаулық, рухани үйлесімділік және ойдың тазалығын тілейміз.