«Білімге, еңбексүйгіштік пен патриоттыққа ұмтылу» кураторлық сағаты

01.09.2022 жылы Қостанай политехникалық жоғары колледжінде 1-4 курс студенттеріне «Білімге ұмтылу, еңбекқорлық және патриоттық» тақырыбында бірыңғай кураторлық сағат өтті.

Бұл іс-шараның мақсаты – білімге деген құндылық көзқарасты, өз Отанына қажетті және пайдалы болуға ұмтылуды қалыптастыру; өзін-өзі тәрбиелеуге және өзін-өзі дамытуға, жеке тұлғаның шығармашылық қасиеттерін дамытуға бағыттау; белсенді өмірлік ұстанымды, кәсіби маңызды қасиеттерді және олардың қоғамның әртүрлі салаларында көрінуге дайындығын қалыптастыру.

Кураторлық сағатта құндылықтар туралы жалпы мағлұматтар беріліп, студенттер Жаңа Қазақстан жастары үшін маңызды үш басымдық – білімге ұмтылу, еңбексүйгіштік және патриотизм туралы өз көзқарастарын көрсетті.

Іс-шара барысында студенттер тек білімді адам ғана алға қойған мақсатына жете алатынын, патриотизм адамның өзегі екенін, ол өз Отанының тарихы мен мәдениетін білу және құрметтеу, өз халқының ерекшелігі мен салт-дәстүрін сақтау, белсенділік таныту екенін атап өтті. елдің қоғамдық өмірінде өз Отанының рухани және материалдық әл-ауқатын жақсарту үшін бар күш-жігерін салуға ұмтылу.

Студенттер іс-шараны қорытындылай келе, бүгінгі таңда мемлекетке дені сау, іскер, сауатты, оқуға, оның игілігі үшін жұмыс істеуге дайын азаматтар қажет деген қорытындыға келді.