Қазақстан халықтарының тілдері күніне арналған викторина «Шындық немесе өтірік?»

5 қыркүйекте елімізде Қазақстан халықтарының тілдері күні тойланып келеді. Бұл күн бекер таңдалмаған, себебі дәл 5 қыркүйекте қазақ лингвистикасының негізін қалаушы Ахмет Байтұрсынов дүниеге келді. Қашықтықтан оқыту форматына байланысты әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының оқытушылары колледж студенттеріне мемлекеттік тіл және Қазақстанның тіл саясаты туралы қызықты фактілерді білуге арналған қызықты онлайн викторина дайындады.

Іс-шараның мақсаты-мемлекеттік тілді білуге деген қызығушылықты арттыру, халықтың мәдени мұрасын зерттеу арқылы патриотизмді қалыптастыру. Мынадай міндеттер қойылды: ҚР мемлекеттік тіліне деген қызығушылықты қалыптастыру, Қазақстан халқының мәдени мұрасын құрметтеуге тәрбиелеу, сондай-ақ Қазақстан аумағында тұратын түрлі ұлт өкілдері арасында толерантты қарым-қатынасты қалыптастыру.

Викторинаға барлығы 200-ден астам адам қатысты, олардың ішінде колледж студенттері мен оқытушылары. Викторина колледждің @ kpvk_offical Instagram аккаунтында өзекті деген парақшасында қолжетімді.

Ақпаратты әлеуметтік-гуманитарлық пәндер кафедрасының меңгерушісі Ж.М.Муслимова дайындады