Қазақстан халқының бірлігі күніне арналған нан фестивалі

1 мамырда қазақстандықтар ел халқының бірлігі күнін-ел үшін маңызды, мейірімді және жарқын мерекені атап өтеді. Бұл күн бейбітшілік, келісім мен патриотизмнің символы болып табылады.

Дәстүр бойынша Қостанай жоғары политехникалық колледжінде Қазақстан халқының бірлігі күніне орай нан фестивалі осымен екінші жыл өткізіліп келеді.  Іс – шараның мақсаты-өскелең ұрпақтың бойында толеранттылық сезімін, бір-біріне деген құрмет сезімін тәрбиелеу, барлық этностар мен қазақ халқының мәдениеті мен дәстүрлеріне деген құрметті қалыптастыру, Қазақстандағы этносаралық келісім мен ұлтаралық қатынастарды нығайту.

Ежелгі нан-бұл ана жерінің қасиетті сыйы, байлық пен құнарлылықтың символы, сондықтан осы іс-шараға қатысқан әрбір студент фестивальді дайындауға сүйіспеншілікпен қарады.

Мереке барысында студенттер Қазақстан халқының нанмен байланысты ұлттық мәдениеті мен салт-дәстүрлері туралы айтып, рецепттермен бөлісті, фестиваль қатысушылары мен қонақтарына жаңа піскен кондитер өнімдерін ұсынды.

Іс-шарада біздің елде тұратын халықтардың ұлттық пісіруінің барлық аспаздық байлығын көруге болады. Мұнда қазақтың бауырсағы, орыстың наны, армянның матнакашы, өзбектің гиджасы, әзірбайжанның чурегі, грузиннің мадауриі болды. Фестиваль қатысушыларының пікірінше, бұл сан қырлылық-барша қазақстандықтардың бірлігінің негізі.

Дюсекеева Людмила Кабдулаевна, “Қостанай жоғары политехникалық колледжі” КМҚК директорының ОТЖ жөніндегі орынбасары