«Қақтығыссыз өмір» атты кураторлық сағат

Айтпас бұрын – онға дейін сана,

Ренжітпес бұрын – жүзге дейін сана,

Қол көтермес бұрын – мыңға дейін сана.

(Көне халық даналығы)

Адамдар мінезімен, темпераментімен және көптеген басқа да критерияларымен бірдей емес, сондықтан болған жағдайды әр түрлі қабылдайды. Дауға түспейтін адам болғанымен, бәрі-бір айналадағыларымен дауласудан қаша алмайды.

2018 жылдың 28 наурыз күні колледжде «Қақтығыссыз өмір» атты тақырыбында кураторлық сағаты өткізілді.

Кураторлық сағаттың мақсаты тілдесуде дауларды шешу дағдылары мен іскерлігін қалыптастыру болып табылады.

Іс-шара барысында «Даудан қалай шығуға болады?» шағын көрінісі ойнатылды, «Көпір» атты бейнеролигі көрсетілді, «Қос алақан – қос адам» секілді жаттығуы өткізілді, дауларды болдырмау бойынша ұсыныстар берілді. Кураторлық сағат «Әлем даусыз қандай тамаша» атты өлеңін орындаумен аяқталды.

Әр осындай іс-шараның мәні зор, себебі студенттердің дау туған жағдайларда адекватты қылығына дайын болу деңгейін арттыруға себеп болады, қатысушылардың көңіл-күйін көтереді, оңды эмоция, құнды тәжірибе және дағдыны сыйлайды.

Ақпаратты педагог-психолог Р.А.Сатыбалдина дайындады