«2021 жылғыдалалықоқу-жаттығужиындары»

Жыл сайын мамыр айының басында және маусым айының ортасына дейін 1 курс студенттерімен далалық оқу-жаттығу жиындары өтеді. Жиын Қостанай жоғары политехникалық колледжінің базасындағы спорттық лагерь аумағында өтті.

Бес күндік далалық сабақтар Бастапқы әскери және технологиялық дайындық жүйесіндегі практикалық сабақтардың ең күрделі түрі болып саналады.

Жас жігіттерді далалық дағдылардың негіздеріне баулу қажеттілігі,оларға болашақ сарбаздың әскери шеберлігінің маңызды элементін – ұрыс даласындағы іс – әрекеттегі практикалық дағдыларды дарыту қажеттілігі бес күндік далалық сабақтардың оқу-тәрбиелік міндеттерін айқындайды.

Бұл жұмыс ұйымдастырушылық және әдістемелік аспектілерді, сондай-ақ материалдық-техникалық қамтамасыз етуді және, сайып келгенде, сыныптағы оқушылардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуді қамтиды.

Далалық оқу-жаттығужиындарын колледждің БӘТД оқытушы-ұйымдастырушылары М.К. Нурканов, Р.Р. Фатхудинов ұйымдастырды және өткізді.Қыздармен сабақты медицина қызметкері А.Р. Мулдагалиева өткізді.

ДОЖ-ын өткізуге дайындық кезінде директордың бұйрығы шығарылды, өткізу кестесі әзірленді, тақырыптық жоспарға сәйкес оқу-материалдық база дайындалды.

Далалық оқу-жаттығу жиындары ұйымшылдықпен өтті, сабақ жоспары толығымен орындалды, бағдарлама бұзылған жоқ.

Студенттер саптық дайындық, жалпы физикалық жүктеме курсынан өтті, қаруды қолдану дағдыларын игерді, пневматикалық винтовкадан ату, гранаталарды лақтыру, газқағарларды және жалпы әскери қорғаныш костюмдерін (АҚК) кию бойынша нормативтерді тапсырды.

Қыздар жарақаттар, көгерулер, сынықтар, қан кетулер кезінде алғашқы шұғыл медициналық көмек көрсету дағдылары мен икемдігін жетілдірді.

Карантиндік жағдайлар далалық оқу-жаттығу жиындарынан өту тәртібін айтарлықтай өзгертті.

Елімізде пайда болған пандемияға қарамастан, біздің студенттер өзінің әскери дайындығын жалғастырады, далалық дайындықтарын жетілдірді, барлық карантиндік талаптарды сақтай отырып, психикалық тұрақтылықты, өзін-өзі ұстай білуді, физикалық жетілуді қалыптастырады.

Мақаланы дайындаған:

Р.Р. Фатхудинов