19.04.2022 жылы 3 курс студенттері ТП-23 тобымен «Кешірімділік- көңіл кеңдігі» атты кураторлық сағат өткізілді.

Негізгі мақсаты: білім алушыларды жанашырлық, мағыналы нәрсені түсіну және қабылдау арқылы адамды кешіру қажет болатын жағдайларға дайындау.

Студенттер трениг, ойын, мақал-мәтелдер және Т. Молдағалиевтің «Адам» өлені мен М. Мақатаевтың «Күндестік құрысын» өлеңдері арқылы -«кешірім», кешірімділік» туралы түсініктерін артырды. Кешіру-бұл күш пен энергияны қажет ететін, адамның физикалық және психикалық денсаулығына зиянды әсер ететін реніштерден айығатын күрделі процесс. Кешірім-бұл реніш жағдайында ашуланшақтық пен агрессия ағынына батып кетпейтін өмірлік шеңбер сияқты, бізді кейде өмір бойы алып жүретін ауыр азаптан құтқарады. Скептиктер кешірім әділеттіліктің салтанатына қарама – қайшы екенін, әлсіздіктің көрінісі екенін, өз көзқарасы үшін күрестен бас тартуға, артықшылықтың, жеңілдіктің көрінісі бола алатындығын айтсын. Кейбіреулер тіпті кешірім сұрау басқалардың алдында қорлауды білдіреді деп санайды. Бірақ кешіру-бұл реніштен ішкі, жеке босату және екіншісін теріс эмоциялардан босату үшін күрес.

Куратор: Журсиналина Г.С