Өміршеңдікті, стресске төзімділікті, позитивті өзін-өзі тануды және тиімді қарым-қатынас дағдыларын қалыптастыру.

2024 жылғы 5 наурызда 2Э – 14 тобында 07130700 «Электромеханикалық жабдыққа техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану» мамандығы бойынша (түрлері мен салалары бойынша) Қостанай жоғары политехникалық колледжінде «бұл әлем қандай керемет, қара!».

Кураторлық сағаттың мақсаты: өміршеңдікті, стресске төзімділікті, позитивті өзін-өзі тануды және тиімді қарым-қатынас дағдыларын қалыптастыру.

Іс-шара барысында қойылған міндеттер келесідей болды:

– өмірлік құндылықтарды қалыптастыруға ықпал ету;

– позитивті өзін-өзі тану мен өзін-өзі бағалауды дамыту және қолдау;

– сындарлы өзара іс-қимыл дағдыларын қалыптастыру (командада жұмыс істеу, жанжал жағдайындағы мінез-құлық, ұжымда қолайлы психологиялық климат құру);

– өмірлік қиын жағдайға тап болған балалар мен жасөспірімдерге психологиялық-педагогикалық қолдау, көмек көрсету;

– жасөспірімдерде өзінің жеке басы мен басқа адамдардың жеке басы туралы оң сана-сезімді қалыптастыру;

– жасөспірімдерді олар үшін құндылық-маңызы бар қызметке қосуды ұйымдастыру.

Кураторлық сағат барысында студенттер өміршеңдік, стресске төзімділік ұғымымен танысты, тиімді қарым-қатынасқа қол жеткізу формалары туралы білді.

Кураторлық сағатты өткізудің нысаны пікірталас болды, студенттер сұрақтарға жауап берді, оларға бірнеше «Бақыт ағашы» практикалық жаттығулары ұсынылды, онда әр студент өз тілектері мен тілектерін бұтақтары бар ағаш түрінде жеке бейнеледі, «Менің көңіл-күйім» жаттығуы, мұнда міндет көңіл-күйді бейнелеу болды. Онда әркім бір немесе басқа жолмен жиі келеді оның себебі мен жаттығуы «жақсы дос», онда сіздің досыңызды, оның қасиеттерін сипаттау қажет болды, кейбір кемшіліктер болуы мүмкін, сонымен бірге сіз онымен бірге не істегенді ұнатасыз. Студенттер өте белсенді болды, көптеген мысалдар келтірді, тірі диалог болды.

Кураторлық сағаттың соңында рефлексия өткізілді, онда әркім өз пікірін білдіріп, әсерлерімен бөлісті.

Мақаланы 2Э -14 тобының кураторы дайындады: Акушкаров А.Н.