Құқықтық дәрісхана

Қостанай облысы әкімдігі білім басқармасының «Қостанай жоғары политехникалық колледжі» КМҚК бітіру курсының білім алушылары үшін әлеуметтік-еңбек қатынастары саласындағы құқықтық сауаттылық пен ақпараттылық деңгейін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасы Кәсіподақтар федерациясының Заң клиникасы филиалының қызметкерлерімен құқықтық дәріс өткізілді.

«Еңбек заңнамасының негіздері» тақырыбы бойынша «Қостанай облысының Кәсіподақ орталығы» АКБ төрағасының орынбасары Исмагамбетов Асет Талгатбекович сөз сөйледі. «Еңбек дауларының тәжірибесі» тақырыбын «ҚР Кәсіподақтар федерациясының Заң клиникасы» филиалының басшысы Карабаев Дуйсемби Султанович ашты. Дәріс барысында 0911000 «Электр және электромеханикалық жабдықтарды техникалық пайдалану, қызмет көрсету және жөндеу» мамандығының 0911013 «Электромеханик» біліктілігі бойынша оқитын 4 курс студенттеріне еңбек қатынастарын, қызметкерлердің әлеуметтік-экономикалық құқықтары мен мүдделерін қорғаудағы кәсіподақ ұйымдарының рөлі түсіндірілді.

Еңбек дауларын нақты мысалдармен шешудің тәжірибелік мысалдары болашақ түлектердің ерекше қызығушылығын тудырды. Студенттер сөз сөйлеушілерге белсенді сұрақтар қойып, оларға нақты өмірлік жағдайларда көмектесетін құзыретті жауаптар алды.