Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне арналған дөңгелек үстел.

31 мамырда Қостанай жоғары политехникалық колледжінде 1 курс студенттеріне арналған Саяси қуғын-сүргін құрбандарын еске алу күніне арналған дөңгелек үстел өтті.

Іс-шараның мақсаты студенттердің патриоттық сана-сезімін, белсенді өмірлік ұстанымын қалыптастыру, жанашырлық сезімін тәрбиелеу, қуғын-сүргіннен қайтыс болған адамдарға деген адамгершілік көзқарасын қалыптастыру болды.

31 мамыр – еліміздің тарихындағы ең қайғылы беттердің бірін бейнелейтін қайғылы күн.

Іс-шара «бір минут үнсіздікпен» басталды. Дөңгелек үстел барысында студенттер қуғын-сүргінге ұшырағандарға арналған лагерлердің қызметі туралы, «сенімсіздерді» депортациялау және кулактарды жою туралы айтып берді. Баяндамашылар 1920 – 53 жылдар аралығында тек Қазақстанда 100 мыңнан астам адам сотталып, 25 мың адамға ең жоғары жазалау шарасы – ату жазасы қолданылғаны туралы айтты. Шын мәнінде, өз мүдделерін қорғаған қазақ зиялыларының тұтас буыны жойылды. Лагерьлерден миллиондаған адамдар өтті.

Мұндай іс-шаралар патриоттық сананы қалыптастыру үшін өте маңызды. Жас ұрпақ үшін болашақта біздің ата-бабаларымыз бейбітшілікті, келісім мен бірлікті сақтау үшін нені бастан өткергенін, қандай азапты бастан өткергенін білу маңызды. Бұл тарихи күн қайғы ғана емес, сонымен бірге қазақ халқының ынтымақтастығы мен жетістіктеріне деген мақтаныш сезімін тудырады.

Ақпаратты мұғалім-ұйымдастырушы А.В. Пушкарева дайындады.