“Оның өмірі мен тағдырының өзі ерлік болып саналады”

2024 жылғы 05-07 наурызда Қостанай политехникалық жоғары колледжінде Қазақстанның тұнғыш Қорғаныс министрі, Кеңес Одағының Батыры, Халық Қаһарманы, майдангер, армия генералы Сағадат Қожахметұлы Нұрмағамбетовтың туғанына 100 жыл толуына арналған өжеттілік сабағы өтті.

Бұл іс-шараның мақсаты білім алушыларға ержүректік пен батылдықты көрсету, Қазақстан Қарулы Күштерін сақтау мен қалыптастыруға баға жетпес үлес қосқан, аты аңызға айналған генералды еске алу болды.

Б-4, ПО-5, Б-5 топтарының студенттері үшін аты аңызға айналған қолбасшы туралы “Парыз, абырой, ерлік!» атты деректі фильм көрсетілді.

Фильмді көргеннен кейін қатысушылар Сағадат Нұрмағамбетовтың қарулы күштеріндегі жауынгерлік жолы мен көпжылдық қызметі туралы әңгімелесті.

“Отанға қызмет ету, Отанды қорғау Сағадат Қожахметұлы үшін абыройлы іс болды. Оны аңызға айналған адам деп атауға болады, өйткені кәсіби әскери адамның өмірі бүкіл дәуірді қамтыды.

Ақпаратты дайындаған: Нұрқанов М. К.

Фатхудинов Р. Р.