Мамандық таңдау-бұл ересек өмірге қадам.

Мамандық таңдау-бұл әр адамның ересек өмірін анықтайтын қадам. Қандай мамандықты таңдау керек және болашақта еңбек нарығында қалай сұранысқа ие болу керек? Қандай мамандық ләззат пен қаржылық әл-ауқат әкеледі? Жасөспірімге бұл сұрақтарға жауап беру қиын, өйткені ол кәсіптер әлемімен таныс емес. Сондықтан бүгінгі таңда мектеп түлектері арасында кәсіптік бағдар беру жұмысының маңыздылығы едәуір артып келеді.

Колледж алдында болашақ талапкерді кәсібилендіру, оның кәсіби бағдар беру жұмысы процесінде белсенділігін арттыру міндеті тұр, бұл болашақ маманның кәсіби қызметіне кіру міндеттерін табысты шешуге дәлелді студентті одан әрі оқытуға мүмкіндік береді.

1 Сәуірде колледж директоры К.А. Какенов және оқытушы С. Ж. Ибраева кәсіптік бағдар беру жұмысы аясында Алтынсарин ауданының Силантьевка және Большая Чураковка ауылдарының мектептеріне барып қайтты.

Мамандықтар, сондай-ақ қабылдау шарттары туралы ақпарат ұсынылды, имидждік бейнероликтер мен презентациялар көрсетілді, ақпараттық буклеттер таратылды. Әр мамандық бойынша сипаттама, оқу түрі мен мерзімі келтірілген. Колледждің жетістіктері мен даму перспективалары және оның материалдық-техникалық базасы туралы айтылды.

Мектеп оқушылары қызығушылық танытты, белсенді әңгіме жүргізді, сұрақтар қойды. Оларға студенттік өмір тақырыбы да қызықты болды: секциялар мен үйірмелер.

Ақпаратты дайындаған оқытушы: Ибраева С. Ж

Информацию подготовил преподаватель: Ибраева С.Ж