Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығын мерекелеу шеңберіндегі Квест-ойын

«Өзінің өткенін білмейтін халық,

оның болашағы жоқ».

М. Ломоносов.

Бүгінгі таңда жастарды патриоттық тәрбиелеу міндеті өзекті. Ересектердің міндеті-жас ұрпаққа өз Отаны үшін, өз халқы үшін мақтаныш сезімін, майданда да, тылда да өзін аямай соғысқандардың бәріне құрмет сезімін ояту.

Қазақстандық патриотизмнің жүйе құраушы элементі ретінде тарихи мұраны сақтау, жастарды жалпыұлттық бірлік құндылықтары және туған елдің тарихын құрметтеу негізінде тәрбиелеу Қазақстанның қалыптасуында басты орын алады.

Бағдарламалық мақалаларында «Рухани жаңғыру. Болашаққа көзқарас: қоғамдық сананы жаңғырту» және «Ұлы даланың жеті қыры» Елбасы-Н.Ә. Назарбаев ұлттық бірегейлік кодын сақтау және туған елдің көп қырлы және көп өлшемді тарихын ұғыну ұлтты жаңғыртудың маңызды шарты болып табылатынын атап өтті.

25 қыркүйекте Қостанай жоғары политехникалық колледжінің еріктілері Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығына арналған квест-ойынға қатысты.

Іс-шараның мақсаты-өскелең ұрпақты Ұлы Отан соғысымен және қазақстандықтардың Жеңіске деген рөлімен таныстыру, жастар арасында бүгінгі ұрпаққа үлгі болып табылатын батырлардың бейнелерін насихаттау.

Маршруттық парақтардан кейін балалар жеті тапсырманы орындады. Олардың әрқайсысы-бұл білімді тексеру және командада жұмыс істеуге дайын болу. Студенттерді Ұлы Отан соғысының оқиғаларына, фактілеріне, тарихи тұлғаларына арналған қызықты танымдық тапсырмалар күтіп тұрды.

Ойын барысында балалар алғашқы медициналық көмек көрсетті, жараланған күрескермен кедергілерді жеңді, «гранаталар» металдары, Кеңес Одағының Батырлары, әскери техника туралы білімдерін көрсетті.

Квест-ойын нәтижесінде Қостанай политехникалық жоғары колледжінің «Мейірімді жүрек» командасы «Білімпаздар (Жеңіс маршалдары және әскери техника)» номинациясына ие болды.

Квест-ойынды өткізу балалар үшін өте пайдалы іс-шара болып табылады, өйткені қызықты ойын түрінде қатысушыларды Ұлы Отан соғысының тарихи оқиғаларымен таныстыруға, жастарға аталарының ерліктерін еске түсіруге және соғыстың барлық батырлары туралы тарихи естеліктерді сақтауға мүмкіндік береді!

Ақпаратты ұйымдастырушы педагог А.В. Пушкарева дайындады.