Кәсіптік бағдар беру жұмысы

Жастардың кәсіби болашағына үнемі қамқорлық жасау аясында Қостанай жоғары политехникалық колледжінің оқытушылары Қостанай ауданының (Надеждин ОМ, Борис-Романов ОМ., Жуков ОМ., Александров ОМ., Давыденов ОМ, Жамбыл ОМ) мектеп түлектерімен кездесу ұйымдастырды. Бұл оқиға жай ғана кездесу емес, болашақ кәсіби қызметін маңызды таңдау алдында тұрған жастардың өміріндегі мағыналы кезең болды.

Мемлекеттік және орыс тілдерінде өткізілген кездесу біздің колледжде оқу мүмкіндіктері туралы пайдалы ақпарат көзі болды. Балаларға колледж бөлімшелері мен мамандықтары туралы және студенттерге қандай даму келешектері ашылатыны туралы толық ақпарат берілді. Олар Студенттік парламенттің шығармашылық өмірі және оқуды бітіргеннен кейін жұмысқа орналасудың кең мүмкіндіктері туралы білді.

Іс-шараны ұйымдастырушылар тек ақпараттық бөлікпен шектелмеді. Арнайы дайындалған презентация мен бейнероликтер оқушыларға оқу процесі мен студенттік өмірдің атмосферасын жақсы түсінуге мүмкіндік берді. Сонымен қатар, кездесу білім алушылар мен олардың сынып жетекшілеріне өздерін қызықтыратын, оның ішінде бюджеттік оқыту мүмкіндігі туралы сұрақтар қоюға мүмкіндік берді.

Кәсіптік бағдар беру жұмысының маңызды қадамдарының бірі болашақ мамандықты таңдау бойынша мектеп түлектері арасында сауалнама жүргізу болды. Бұл оқушылардың қызығушылықтары мен мүмкіндіктерін түсініп қана қоймай, болашақта оқу кезінде олардың қажеттіліктерін ескеруге мүмкіндік береді.

Оқушылармен өткізілген кездесу терең мағынаға ие. Өйткені, мамандықты дұрыс таңдау – бұл адамның өз қабілеттері мен қызығушылықтарын білу ғана емес, сонымен қатар шығармашылық тұлға ретінде өзін-өзі жүзеге асыру мүмкіндігі. Бұл іс-шараның әрбір қатысушысы кәсіби мүмкіндіктер әлеміне еніп, өзінің жарқын және табысты мансабына маңызды қадам жасауға мүмкіндік алады. Бұл кездесулер тек ақпарат беріп қана қоймайды, сонымен қатар жастарды өмір жолын таңдауға шабыттандырады және қолдау көрсетеді. Дәл осындай бастамалар еліміздің кадрлық әлеуетін қалыптастыруға ықпал етіп, қоғамымыздың сенімді болашағын қамтамасыз етеді.

Ақпаратты дайындаған: Г.Л. Тайкова,  С.Ж. Ибраева