Кәсіпкерлік пен инновацияны дамытуға арналған тандем

Astana Hub Орталық Азиядағы ең ірі халықаралық IT-стартаптар технопаркі болып табылады және жоғары технологияларды дамытуда және өңірлерде инновациялар үшін қолайлы орта құруда маңызды құрал болып табылады.

Astana Hub маңызды мақсаттарының бірі стартаптар мен жоғары технологиялық жобалардың жедел дамуына ықпал ететін инновациялық орта құру болып табылады. Технопарк ұсынатын инкубациялық және акселерациялық бағдарламалар стартаптарға олардың табысты дамуына ықпал ете отырып, қажетті ресурстарға, сараптамалық қолдауға және инвестициялық мүмкіндіктерге қол жеткізуді қамтамасыз етеді.

Қостанай политехникалық жоғары колледжінің студенттері технопарк жұмысы шеңберінде өткізілетін “Startup School” және “Startup Academy” оқыту бағдарламаларына белсенді қатысты. Бағдарламалар студенттерге өздерінің инновациялық жобаларын тиімді іске қосу және дамыту үшін қажетті білім мен дағдыларды сәтті игеруге мүмкіндік берді.

Оқыту барысында студенттер кәсіпкерлік, инновациялық ойлау және стартап-процесті басқару саласында практикалық дағдыларға ие болды. Курстарға бизнесті жоспарлау, бизнес-модельдер жасау, инвестициялар тарту және нарықта өнімді жылжыту бойынша оқыту кірді. Бағдарламалар сонымен қатар маркетинг, қаржылық менеджмент және топтық жұмысты қоса алғанда, кәсіпкерлік қызметтің негізгі аспектілеріне назар аударды. Табысты кәсіпкерлердің мамандандырылған шеберлік сыныптары мен дәрістері теориялық оқытуды практикалық дағдылармен толықтырды.

“Startup School” және “Startup Academy” бағдарламалары студенттерге өздерінің бизнес-идеяларын нақты инновациялық жобаларға енгізуге және өздерінің кәсіпкерлік ісінің табысты басталуына дайындалуға мүмкіндік берді. Курс аяқталғаннан кейін студенттер оқудың сәтті аяқталғанын және алған білімдерін практикада қолдануға дайын екендігін растайтын сертификаттар алды. Студенттер курстарда алған білімдерінің арқасында “Эко жиһаз” және “Эко-плитка” жобаларымен Winter pizza Pitch байқауында жеңіске жетті, бұл оларға ақшалай сыйақы әкелді. Олар алған жүлде қаражатын ұсынылған жобаларды ақпараттандыруды іске асыруға, атап айтқанда, “Шекарасыз Бизнес”студенттік кәсіпкерлік клубына түрлі-түсті принтер сатып алуға жұмсады.

Клуб мүшелері инвестициялық бастамаларға қатысудың бірегей мүмкіндіктерін табуға тырысатын жаңа бағытты белсенді түрде дамытуда.

Қостанай политехникалық жоғары колледжі студенттерінің Astana Hub технопаркінің оқыту бағдарламаларына қатысуы инновациялық кәсіпкерлікті дамытуға және жоғары технологиялар саласында кадрлар даярлауға ұмтылысын көрсетеді.

“Қостанай политехникалық жоғары колледжі” КМҚК арнайы пәндер оқытушысы Жаннат Дүсембиевна Контробаева, “Шекарасыз Бизнес” облыстық үйірмесінің жетекшісі.