Халықаралық отбасы күніне арналған «Отбасым – қорғаным» байқауы

Қостанай политехникалық жоғары колледжінде отбасы құндылықтары, халықтық дәстүрлер насихатталып, отбасының әлеуметтік институты болып табылатын Халықаралық отбасы күніне арналған «Отбасым – қорғаным» атты іс-шараны жыл сайын өткізу игі дәстүрге айналды. күшейтіліп жатыр.

Байқауға төрт отбасы қатысты: Гайворовскийлер отбасы, Зариповтар отбасы, Крыжановскийлер отбасы және Дмитриенколар отбасы.

Байқау бағдарламасы бес кезеңнен тұрды:

1 кезең – «Отбасының визиткасы»,

2 кезең – «Арман үйі» (отбасы өзінің жайлы үйінің суретін салып, оны отбасында бар барлық отбасылық қасиеттермен толтыруы керек)

3 кезең – «Мен өз отбасым туралы білемін бе?»

4 кезең – «Кімнің қолын тап» (отбасы мүшелері баласын табуы керек)

5 кезең – «Айна» (олардың ата-аналары мен балаларының эмоциясын көрсету керек болды).

Өз презентацияларында ата-аналар балаларымен бірге барлық туыстарды біріктіретін, оларды отбасы ететін нәрселермен бөлісті. Мысалы, Дмитриенколар жанұясы ашық ауада серуендеуді, балық аулауды, саяхаттауды жақсы көреді, кез келген сапар отбасының әрбір мүшесіне көп жақсылық әкеледі және олардың қарым-қатынасын нығайтады. Гайворовскийлер отбасы өз сөзінде: «Біздің отбасымызда барлығы бір-біріне деген сүйіспеншілікке негізделген. Бұл біздің күшіміз». Өмірдегі маңызды оқиғалардың ортақ кездесуі, үлкенге де, кішіге де құрмет, адалдық, жауапкершілік – Зариповтар отбасын біріктіретін құндылықтар. Крыжановскийлер отбасы өз отбасының салт-дәстүрлерін, құндылықтарын, ойын-сауықтарын бөлісті, олардың басты ұраны «Ешқашан көңіліңді түсірме, бірге өмір сүр, бір-біріне көмектес».

Одан әрі тату ұжымдар шығармашылық қабілеттерін көрсетті, ата-аналар мен балалар өздерінің отбасылық дәстүрлері, құндылықтары мен отбасының іргетасын қалаған негізгі қасиеттері туралы әңгімеледі. Қорытындылай келе, ата-аналар бір-біріне сезімдерін, эмоцияларын айтып, көрсетті.

Байқау нәтижесінде барлық отбасыларға мақтау қағаздары мен ынталандыру сыйлықтары табыс етілді. Мұндай іс-шаралар ата-ана мен бала арасындағы қарым-қатынасты, отбасылық құндылықтарды нығайтуға, қуаныш, ізгі ниет атмосферасын құруға, отбасылық тәрбиенің озық тәжірибесін танымал етуге көмектеседі.