Достық – көмекпен мықты

Тәрбие жұмысы аясында 23.04.2024 жылы ЭС-19 тобында” Достық – көмекпен мықты ” тақырыбында ойын түрінде кураторлық сағат өткізілді.

Студенттер 2 кіші топқа бөлініп, топтық пікірталас аясында өмірдің осы маңызды аспектісіне әртүрлі пікірлер мен көзқарастарды анықтау үшін достыққа деген көзқарастарын талқылады.

Бірінші кезең студенттерге достық туралы даулы сұрақтар ұсынылды, содан кейін осы тақырып бойынша пікірталастар өтті, оның барысында әркім достық туралы өз пікірлері мен көзқарастарын білдірді.

Екінші кезең әртүрлі өмірлік жағдайларды талдап, мұндай жағдайларда кім және қалай әрекет ететінін және өзін қалай ұстайтынын талдады.

Келесі кезең “дос іздеу” ойыны түрінде тапсырма берілді, онда қатысушыларға достықтың өз өміріндегі маңыздылығы туралы талқылау және оны газетте хабарландыру түрінде рәсімдеу ұсынылды. Студентер идеалды дос туралы, таныстар мен шынайы достар арасындағы айырмашылықтар туралы ойлады, сонымен қатар жалғыздық сезімінің мүмкін себептерін түсінуге тырысты. Газет құру идеалды дос бейнесін елестетуге және достықтың өз қажеттіліктерін жақсы түсінуге көмектесті.

Процестің соңғы бөлігінде қатысушылар шынайы достық пен идеалды дос туралы түсініктерін ашып, ойынға талдау жасады. Нәтижелер оларға шынайы достық байланыстардың маңыздылығын түсінуге және жеке тұлғаны одан әрі дамыту үшін достық қажеттіліктерін айқынырақ анықтауға мүмкіндік берді.

Топ кураторы Кенешов Д. Д.