“Біз мәңгі құрметтейміз-бұл қасиетті парыз!»

Біздің колледжде әскери-патриоттық тәрбие бойынша белсенді жұмыс жүргізілуде. Адамгершілік сезімдері мен жеке қасиеттерін дамытуда студенттердің Әскери Даңқ мұражайларына, Ұлы Отан соғысы батырларының ескерткіштеріне баруы өте маңызды рөл атқарады.

Осыған байланысты 2022 жылғы 14 қаңтарда 1 курс студенттері үшін Қостанай қ. №4 орта мектебінің Жауынгерлік Даңқ мұражайы бойынша онлайн-форматта экскурсия өткізілді.

Бұл экскурсияның мақсаты: студенттердің азаматтық-патриоттық сезімдерін қалыптастыру, өз Отанына деген сүйіспеншілік сезімін және өз халқына деген мақтаныш сезімін, ҰОС ардагерлеріне құрмет пен алғыс сезімін тәрбиелеу.

Студенттерге Ұлы Отан соғысының оқиғалары, сарбаздарымыздың ерліктері, ата-бабаларымыздың ерлігі туралы көптеген қызықты мәліметтер ұсынылды.

Мұражайдың барлық бірегей материалы 151-ші жеке атқыштар бригадасымен байланысты, ол 1943 жылдың қыркүйегінде 150-ші атқыштар дивизиясына қайта құрылған болатын.

Онлайн-көрермендерге ұсынылған бейне музей заттарын, фотоматериалдар мен құжаттарды көрсете отырып, Ұлы Отан соғысының барысы туралы баяндайды.

Олардың арасында болат дуылға, гранаталар, әскери су сауыттары, шинельдер, соғысқа қатысушылардың жеке заттары бар. Олардың барлығы шынайы!

Сондай-ақ балаларға фотосуреттер, құжаттар, өмірбаяндар, хаттар, кітаптар қойылған стендтер ұсынылды.

Мұражайдың атмосферасы соғыс туралы, кетіп, қайтып оралмаған адамдар туралы және, ақырында, біздің халқымызға қандай жеңіс әкелгенін еске салды.

Ақпаратты дайындаған: Фатхудинов Р. Р.

Нұрқанов М.К.