«Бірлігіміз жарасқан Қазақстан!»

20 қазан Республика күні қарсаңында Қостанай политехникалық жоғары колледжінде 1-4 курс студенттеріне арналған «Бірлігіміз жарасқан Қазақстан!» тақырыбында бірыңғай кураторлық сағат өтті.

Іс-шараның мақсаты студенттер арасында қазақстандық патриотизмді, азаматтық пен толеранттылықты, бейбітшілікті, ұлттық келісімді қалыптастыру болды.

Шара барысында студенттер Қазақстанның Тәуелсіздік жылдарындағы жетістіктері туралы айтты.

Студенттер өз сөзінде 1990 жылы 25 қазанда Қазақ КСР Жоғарғы Кеңесінің Жарлығымен Қазақ КСР-нің мемлекеттік егемендігі туралы Декларация қабылданғанын айтып өтті. Олар Декларацияның ерекше рөлін атап өтті: Қазақстан алғаш рет өзін өзіндік дүниетанымы, жеке әдет-ғұрыптары, дәстүрлері, сондай-ақ өзінің болашағына көзқарасы бар бірегей аумақтық құрылым ретінде жариялады.

Қазақстандық қоғамды топтастырудың өзегі болып табылатын құндылықтар туралы мақтанышпен айттық. Олар еліміздің ең басты байлығы дүние екенін, Қазақстанда әртүрлі ұлт өкілдері тұратынын, әркімнің өз тілі, өз әдет-ғұрпы бар екенін баса айтты. Ал мұнда тұратын адамдардың барлығын достық пен түсіністік біріктіреді.

Студенттер патриотизм тақырыбына өз көзқарастарын көрсетті, ол жаңа мазмұнмен толығып, әрқайсысының өзіндік даралық санасын шыңдап, сонымен бірге ортақ іске жұмылдырды.