Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына арналған “Тәуелсіздік – мәңгілік Ел мұраты” дебат турнирі

“Заманауи білім беру жүйесінің басты міндеті-сыни ойлау қабілеті бар және ақпараттық ағындарда бағдарлана алатын адамдарды даярлау”

Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Н. Ә. Назарбаев

Құқықтық демократиялық мемлекеттің қалыптасуы мен дамуы диалогсыз және азаматтардың қоғам өміріне белсенді қатысуынсыз мүмкін емес. Өз көзқарасыңызды сенімді түрде дәлелдеу және білімді түрде дауласу мәдени әлемнің маңызды бөлігі болып табылады.

Елдің стратегиялық дамуы көбінесе жастардың тиімді әлеуетінсіз мүмкін емес әлеуметтік-экономикалық дамудағы адами капиталдың рөлімен анықталады.

Жастардың әлеуметтенуінің маңызды институттарының бірі студенттердің дебаттық қозғалысы болып табылады.

9 желтоқсан күні Қостанай жоғары политехникалық колледжінде Қазақстан Республикасы Тәуелсіздігінің 30 жылдығына арналған “Тәуелсіздік – мәңгілік Ел мұраты” облыстық дебат турнирі өтті.

Дебат турнирінің мақсаты қоғамда орын алған мәселелерді жария талқылау және талдау арқылы білім алушылардың әлеуметтік және шығармашылық белсенділігін арттыру, білім алушылардың құқықтық мәдениетін, азаматтық белсенділігін, жауапкершілігін қалыптастыру, пікірсайыс қозғалысын танымал ету, Қолдау және дамыту болып табылады.

Дебат турнирі Британдық парламенттік форматта (БПФ) өтті.

Дебат турниріне 12 команда қатысты:

Қостанай жоғары политехникалық колледжі, Қостанай автомобиль көлігі колледжі, Зерек колледжі, Қазақстандық агротехникалық колледжі, Қостайнай педагогикалық колледжі, Қостанай құрылыс колледжі, Рудный жоғары политехникалық колледжі, Сарыкөл агробизнес және құқық колледжі, Лисаков техникалық колледжі, Әулиекөл ауыл шаруашылығы колледжі.

Төрт іріктеу ойындарының қорытындысы бойынша дебат турнирінің финалына Лисаковск техникалық колледжі, Зерек колледжі, Қазақстандық агротехникалық колледжі, Қостайнай педагогикалық колледжі.

Дебат турнирінің қорытындысы бойынша 1 орынды Лисаков техникалық колледжі иеленді, “Үздік спикер” атағын Лисаков техникалық колледжінің студенті Шторм Игорь алды.

Жеңімпаздарды құттықтаймыз, жаңа жеңістер мен жетістіктер тілейміз!