«Мен сені сүйемін, Өмір!»

Мен сені жақсы көремін, сүйемін, сүйемін, Өмір сенің бар игілігіңмен, қиын өмірлік сабақтарыңмен, әйнектен жүзіңде ойнаған күн сәулесімен, жаңбыр тамшылары үйдің төбесін, терезелерін қатты қағып тұр! Мен сіздермен қыстың әдемі күнінде қар ойнағанды, коньки тебуді, шана тепкенді ұнатамын…

«Біртұтас тәрбие» бағдарламасын жүзеге асыру мақсатында Қостанай политехникалық жоғары колледжінің 1-4 курс студенттеріне «Мен сені сүйемін, өмір!» тақырыбында кураторлық сағаттар өткізілді. Мақсаты: Студенттердің бойында өмірдің ең жоғарғы адамгершілік құндылығы ретіндегі ұғымын қалыптастыруға ықпал ету.

Бақыланатын сағатта оқушылар түрлі жаттығулар арқылы көптеген ұсақ-түйек жанжалдарды, проблемаларды немесе жағымсыз жағдайларды шектен шығуға болмайтынын және кез келген мәселені шешуге болатынын түсінді, сонымен қатар эмоцияларды басқаруды үйренді, жүйке-психикалық шиеленісті жеңілдету жолдарын атады. Шағын топтарда жұмыс жасай отырып, біз ұсынылған жағдайлардың шешімін таптық.

Кураторлық сағаттың соңында студенттер біздің өміріміздегі кез келген қиындықтар мен дағдарыстар кездейсоқ емес және бізге жеке өсу үшін берілген деген қорытындыға келді. Адам әр нәрседен сабақ алып, жақсы адам бола алады.

#Біртұтас_тәрбие