Қостанай облысында кәсіптік бағдар беру жұмыстары арқылы кәсіптік білім беруді дамыту

Үнемі өзгеріп отыратын еңбек нарығында білікті мамандарды даярлау міндеті кез келген мемлекеттің тұрақты дамуының басымдығы болып қала береді. Бұл әсіресе технологиялық және экономикалық прогреске ұмтылған тәуелсіз елдер үшін маңызды болып отыр. Осы тұрғыда кәсіптік бағдар беру жұмысы елдің болашақ кадрлық әлеуетін қалыптастыруға бағытталған кәсіптік білім беру жүйесінің құрамдас бөлігі болып табылады.

2024 жылдың 29 сәуірінде Қостанай политехникалық жоғары колледжінің оқытушылар ұжымы, құрамында Ибатова А.К., Молдахаликова А.В., Қабдуали Д.С., Костырев В.В. мен Лазарев Р.Н., Қостанай облысы Әулиекөл ауданындағы мектептердің 9-сынып оқушылары арасында кең ауқымды кәсіптік бағдар беру акциясын өткізді.

Іс-шараның мақсаты мектеп оқушыларын колледж білімінің мүмкіндіктерімен таныстыру болды. Оқытушылар білім ошағы ұсынатын мамандықтар, олардың маңызы мен болашағы туралы жан-жақты ақпарат берді. Колледждің материалдық-техникалық базасы, оның ішінде зертханалар, оқу кабинеттері және мамандардың тәжірибелік даярлығының маңызды аспектісі болып табылатын техникалық базаға тоқталды.

Сонымен қатар, оқытушылар колледжде өткізілетін, студенттердің кәсіби ғана емес, тұлғалық дамуына да септігін тигізетін түрлі іс-шараларға тоқталды. Мектеп оқушыларына осы колледжде білім алудың артықшылықтарын түсінуге көмектесетін жарнамалық және ақпараттық материалдар ұсынылды.

Студенттердің сұрақтарына жан-жақты жауаптар берілді, бұл олардың болашақ кәсіби траекторияларын толық түсінуге мүмкіндік берді. Бұл кездесу жастарға қазіргі ақпарат пен жеке кәсіби қызығушылықтарына негізделген болашақ мамандығын саналы түрде таңдауға көмектесудегі маңызды қадам болды.

Әулиекөл өңірінде өткізілетін кәсіптік бағдар беру іс-шаралары ел экономикасы мен технологиясының дамуына үлес қосуға дайын мамандардың жаңа буынын қалыптастыруда маңызды рөл атқарады.