“Математикалық жарыс”сыныптан тыс іс-шара

2024 жылдың 13 ақпанында “Ақпараттық-экономикалық пәндер” кафедрасында математика пәнінің оқытушысы Наталья Андреевна Горпенконың жетекшілігімен “математикалық жарыс”атты қызықты сыныптан тыс іс-шара өтті. Бұл іс-шара ойын-сауық қана емес, сонымен қатар әр түрлі мамандықтардың бірінші курс студенттерінің математикаға деген қызығушылығын ояту, сонымен қатар топтық жұмысты дамытуға және математикалық есептерді шешу дағдыларын жетілдіруге ықпал ету мақсатында ұйымдастырылды.

Жарысқа үш топтың студенттері қатысты: ПО-6, СТ-7 және Б-5. Іс-шара алты қызықты кезең форматында ұйымдастырылды, олардың әрқайсысы қызықты тапсырма немесе ойын болды:

“Көңілді Kahoot викторинасы”: бұл кезең студенттер математика туралы білімдерін ойын түрінде көрсете алатын танымал Kahoot платформасын пайдаланып викторина өткізуді көздеді.

“Логика қайда”: бұл станцияда қатысушылар өздерінің логикалық ойлауын тексеретін қиындықтарға тап болды.

“Логикалық есептер”: мұнда студенттер дәлдікті, егжей-тегжейге назар аударуды және математикалық заңдарды қолдана білуді қажет ететін әртүрлі логикалық есептерді шешті.

“Интеллектуалды басқатырғыш: үшбұрыш, шаршы, әр түрлі”: бұл кезең күрделі математикалық басқатырғыштар мен фигуралар мен олардың қасиеттеріне қатысты есептерді шешуді көздеді.

“Математикалық диктант”: бұл станцияда студенттер жылдамдық пен дәлдікке арналған математикалық есептерді шешуде жарысты.

“Ән айт, Қарлығаш, ән айт”: іс-шараның соңғы кезеңі қораптан тыс ойлауды тексеруге бағытталған болуы мүмкін.

Іс-шараның барлық кезеңдері аяқталғаннан кейін қорытындылар шығарылып, үздік команда марапатталды. Жарыс нәтижелері бойынша бірінші орынды СТ-7 тобы иеленді, екінші орынды ПО-6 тобы иеленді, ал үшінші орынды В-5 тобы иеленді. Бұл жеңіс жеңімпаздардың еңбегі ғана емес, сонымен қатар олардың осы қызықты іс-шара арқылы жеткізілген математикаға деген ынта-жігері, Командалық рухы мен сүйіспеншілігінің дәлелі болды.

Ақпаратты оқытушылар дайындады: Горпенко А. А., Сагандыкова Ж. Б., Риженко Е. Т.