«Секуляризм – қазақ қоғамының рухани дамуының кепілі»

13 қыркүйекте бірінші курс студенттерінің арасында «Діни проблемаларды зерттеу орталығы» ҚММ мамандары «Секуляризм – қазақ қоғамының рухани дамуының кепілі» тақырыбында түсіндірме сөз сөйледі.

Іс-шараның мақсаты – терроризм мен діни экстремизм көріністерін болдырмау, сондай-ақ конфессияаралық келісімнің «қазақстандық үлгісін» насихаттау болды.

Ақпараттық-түсіндіру тобының мүшелері Шаймерден И.С., Альшанова Б.Х. іс-шара барысында қазіргі Қазақстан үшін оның зайырлы табиғаты егемен мемлекет болмағанын және міндетті дін болуы мүмкін емес екенін, сонымен бірге ар-ождан және дін бостандығы кепілдендіріліп, қамтамасыз етілгенін түсіндір,дідіни ұйымдардың еркіндігі, сондай-ақ спикерлер студенттерді діни қауіпсіздік техникасымен таныстырды, жалған діни топтардың мүшелерімен кездесу кезінде мінез-құлық тәртібімен, жастарды деструктивті діни ұйымдарға қатыстыруға жол бермеуге үйретті. IRG мүшелері жалған діни ұйымдардың қауіп-қатері туралы және тұтастай алғанда қоғамның және қоғамның өміріне зиянды әсер ету туралы әңгімеледі.

Жастар ісі жөніндегі комитеттің төрағасы Жүрсін Таңатқан Ерланұлы