2024 жылғы 31 қаңтарда Қостанай автомобиль көлігі колледжінде колледж педагогтерінің шығармашылық бастамасын дамытуға және біліктілігін арттыруға, оларды оқыту мен тәрбиелеудің өзекті мәселелерін әзірлеуге тартуға ықпал ететін білім беру қызметкерлерінің кәсіби форумы өтті. Қостанай автомобиль көлігі колледжінің әдістемелік қызметі директордың ғылыми-әдістемелік жұмыс жөніндегі орынбасары В.В. Бибик педагогикалық оқулар арқылы Қостанай облысы мен Қазақстанның, таяу шет ел мен Үндістанның педагог қызметкерлерінің біліктілігін арттыру, олардың кәсіби құзыреттілігін арттыру, педагогикалық тәжірибені жалпылау және тарату үшін жағдайлар жасалады.

Қостанай жоғары политехникалық колледжінің педагогтары Қостанай автомобиль көлігі колледжінің базасында халықаралық педагогикалық оқулардың жыл сайынғы қатысушылары болып табылады. Қостанай жоғары политехникалық колледжінің әдістемелік кабинеті директордың оқу-әдістемелік жұмысы жөніндегі орынбасары Ж.Ш. Кайпбаева және оқу-әдістемелік кабинетінің меңгерушісі Б.З. Аяганова атынан педагогтердің ғылыми жарияланымдарының пулын қалыптастыру, мақала құрылымын әзірлеуде әдістемелік көмек көрсету, колледжде педагогикалық эксперимент жүргізу, деректерді мониторингілеу және талдау, тәжірибені сынақтан өткізу бойынша жүйелі жұмыс үздіксіз жүргізілуде.  Педагогикалық зерттеулер мен бақылаулар кезеңдерінің нәтижелері ғылыми жарияланымдарда, авторлық әзірлемелерде, дайджесттерде, цифрлық білім беру ресурстарында және басқа да әдістемелік материалдарда көрсетіледі. Халықаралық педагогикалық оқуларда ұсынылған колледж педагогтарының материалдары қазылар алқасының оң сараптамалық бағасын алды, Қостанай облысының жоғары оқу орындарының ғылыми қызметкерлері рецензиялады. Халықаралық педагогикалық оқуларда 40-тан астам жарияланым ұсынылды, колледждің 5 педагогы озық педагогикалық тәжірибені қорытындылады: Щербакова И.А., Кайпбаева Ж.Ш., Дюсекеева Л.К., Тайкова Г.Л., Матвиенко Ю.В.

Педагогикалық қоғамдастықтың ұжымдық ынтымақтастығы мен ынтымақтастығының табыстылығы педагогтердің халықаралық алаңда педагогикалық тәжірибені талқылауға, таратуға, масштабтауға ашықтығы болып табылады.

Материалды директордың оқу-әдістемелік жұмысы жөніндегі орынбасары Ж.Ш. Қайпбаева дайындады