«Қостанай жоғары политехникалық колледжінің 2023 – 2024 оқу жылындағы жұмысының негізгі бағыттары» тақырыбындағы талдау – жоспарлау педагогикалық кеңесі

2023 жылғы 31 тамызда «Қостанай жоғары политехникалық колледжінің 2023 – 2024 оқу жылына арналған жұмысының негізгі бағыттары» тақырыбында № 1 педагогикалық кеңестің отырысы өтті. Отырыстың мақсаты: жаңа оқу жылында педагогикалық ұжымның жұмысын ұйымдастыру.

Аналитикалық-жоспарлаушы педагогикалық кеңес келесі міндеттерді шешуге бағытталды:

1. өткен оқу жылының нәтижелерін талдау;
  2. колледждің даму перспективаларын талқылау;
  3. алдағы міндеттерді шешуге бағдарды айқындау;
  4. алдағы оқу жылына арналған колледждің жоспарлау құжаттамасы бекіту.

Біздің педагогикалық кеңестің күн тәртібі колледждің стратегиялық міндеттерін іске асыру ретінде айқындалған. Колледж директоры                                  К.А. Каткенов педагогикалық ұжым мен қызметкерлерді 2022 – 2023 оқу жылындағы колледж қызметінің қорытындыларымен және ТжКБ жүйесін жаңғырту жағдайындағы дамудың жаңа перспективаларымен таныстырды, сондай-ақ даму перспективалары туралы айтты.

Білім беру сапасының негізгі индикаторы білім алушылардың үлгерімі болып табылады. 2022 – 2023 оқу жылының қорытындысы бойынша біздің студенттердің үлгерімі 99,9 %, сапасы – 57% құрады. Колледж жұмысының сапасының тағы бір маңызды көрсеткіші-өткен оқу жылында кезекті аттестаттаудан сәтті өту. Сондай-ақ, біз «Кондитер» жұмысшы біліктілігі бойынша білім беру қызметіне лицензия алдық, бұл жоғары колледж ұсынатын білім беру қызметтерінің кеңейтіліп жатқаны туралы айтады. Жұмысшы мамандықтарының беделін арттырудың пәрменді тетіктерінің бірі WorldSkills қозғалысы болып табылады. «WorldSkills Kostanay – 2023» өңірлік кәсіби шеберлік чемпионатының қорытындысы бойынша колледждің 10 студенті өз құзыреттерінде жоғары марапаттарға ие болды – 9 алтын және бір күміс медаль. Чемпионаттың екі қатысушысы үздік медальондармен марапатталды. Қатысу сапасының пайызы 100% құрады. «WorldSkills Kazakhstan – 2022» республикалық кәсіби шеберлік чемпионатында біздің балалар екі күміс және үш қола медаль жеңіп алды, бір қатысушы үздік медальонымен марапатталды. Республикалық чемпионатқа қатысу сапасының пайызы да 100% құрады. Колледж қызметінің тиімділігін бағалау үшін жұмыспен қамту сияқты көрсеткіш бірдей маңызды. Қазірдің өзінде 2023 жылғы түлектердің жұмысқа орналасу пайызы 96% құрады. Бұл біздің түлектеріміздің мамандар ретінде сұранысқа ие екендігін, жұмыс берушілер бізге сенетіндігін, бірақ бұл сенімді біз көп жылдық нәтижелі және сапалы жұмыспен жеңіп алғанымызды білдіреді. Колледжде өз жұмысына ғашық, оның сапасын қолдайтын және оған көп күш пен күш жұмсайтын көптеген жоғары білікті мамандар жұмыс істейді. Осындай оқытушылардың бірі – ТжКБ ұйымдарының оқытушылары арасында «Үздік педагог – 2022» республикалық байқауының жеңімпазы – нағыз дарынды жаңашыл педагог, зерттеуші Жаннат Дүсембиевна Контробаева.

Біздің ұжымның алдында жаңа оқу жылында да жауапты міндеттер тұр, бұл туралы бірінші педагогикалық кеңесте сөз қозғалды. Директор орынбасарларының бағыттар бойынша – Кайпбаева Ж.Ш., Щербакова И.А., Дюсекеева Л.К., Комаров Д.Н., Матвиенко Ю.В. (тәжірибе меңгерушісі) -баяндамаларында көрсетілген нақты бағдарлар колледж ұжымының жүйелі жұмысы үшін негіз құруға мүмкіндік береді. Өткен оқу жылының қорытындысы бойынша колледждің үздік педагогтері грамоталармен марапатталды: ҚР Білім Министрлігінің Алғыс хаты – Ж. Д. Контробаева, «Қорғау» Қостанай облыстық білім және ғылым қызметкерлерінің кәсіптік одағы” ҚБ Құрмет грамотасымен – Альсеитов К.С., Жайлибаева К.М., тәжірибені жалпылау туралы куәлікпен – Сағандықова Ж.Б., Балгужинова Ж.Е. марапатталды.

Материалды директордың ОӘЖ жөніндегі орынбасары Кайпбаева Ж.Ш. дайындады.