Мамандық таңдау

Мамандық таңдау-бұл әр адамның ересек өмірін анықтайтын қадам. Қандай мамандықты таңдау керек және болашақта еңбек нарығында қалай сұранысқа ие болу керек? Қандай мамандық рахат пен қаржылық әл-ауқат әкеледі? Жасөспірімге бұл сұрақтарға жауап беру қиын, өйткені ол мамандық әлемімен таныс емес. Сондықтан бүгінгі таңда мектеп түлектері арасында кәсіптік бағдар беру жұмысының маңыздылығы айтарлықтай артып келеді.

Колледждің алдына болашақ талапкерді кәсібилендіру, оның кәсіптік бағдар беру жұмысы процесінде оның белсенділігін арттыру міндеті қойылады, бұл болашақта уәжді студентті болашақ маманның кәсіби қызметіне кіру міндеттерін ойдағыдай шешуге үйретуге мүмкіндік береді.

11 сәуірде Қостанай политехникалық жоғары колледжінде “Жастар” мектебі үшін оқушыларды кәсіптік бағдарлау бойынша шеберлік сыныптары өтті . Болашақ талапкерлерді колледж және мамандықтармен таныстырды, Есеп және аудит, электрмен жабдықтау (салалар бойынша), стандарттау, метрология және сертификаттау (салалар бойынша), электромеханикалық жабдыққа техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану (түрлері мен салалары бойынша), Машина жасау технологиясы (түрлері бойынша), Элеватор, ұн тарту мамандықтары бойынша шеберлік сыныптарын өткізді, жарма және құрама жем өндірісі, наубайхана, макарон және кондитерлік өндіріс, бағдарламалық қамтамасыз ету (түрлері бойынша), есептеу техникасы мен ақпараттық желілердің қолданбалы бакалавры. Іс-шараға қатысушылар контингенті 20 адамды құрады.

Мектеп оқушылары қызығушылық танытты, шеберлік сабақтарына белсенді қатысты, сұрақтар қойды. Олар студенттік өмір тақырыбына қызығушылық танытты: секциялар мен үйірмелер.

Ақпаратты педагог-ұйымдастырушы А. В. Пушкарева дайындады