“Жұмысқа орналасу кезінде нені білу керек?”

24.01.2023 жылғы тәрбие жұмысы шеңберінде ХП 20 тобында іскерлік ойын түрінде “Жұмысқа орналасу кезінде нені білу керек” тақырыбында кураторлық сағат өткізілді.

Балаларға әлеуетті жұмыс беруші олардың әлеуетін бірден көруі үшін түйіндеме жазып, кәсіби және оқу жетістіктерін бөліп көрсету ұсынылды.

“Сұхбат” рөлдік ойыны барысында студенттер жұмыс беруші және ізденуші рөлінде болып, өз кәсібінің тұсаукесерін көрсетті. Жұмыс іздеудегі басты міндет-жұмыс берушімен ортақ тіл табу, оған жағымды әсер ету.

Студенттерге жұмсақ дағдыларды дамыту, іскерлік киім стилін сақтау, кәсіби желілік іс-шараларға қатысу және әлеуетті жұмыс берушілермен кездесіп, өз мүмкіндіктерін кеңейте алатын Бос орындар жәрмеңкелері туралы ұсыныстар берілді. Жұмыс берушілер қарым-қатынас дағдыларын, көшбасшылықты және топта жұмыс істеу қабілетін бағалайды.

Кураторлық сағаттың соңғы бөлігінде курстастары Семенова Анастасия, Вунш Дарья және Петрова Ангелина өндірістік практикадан өту кезінде “Баян Сұлу” фабрикасына және “First” отбасылық мейрамханалар желісінің кондитерлік цехына “нан пісіру, макарон және кондитерлік өндіріс” мамандығы бойынша жұмысқа орналасу тәжірибесімен бөлісті. Балалар оларға түйіндеме жіберуден және әңгімелесуге қатысудан қорықпауды тіледі, өйткені табандылық пен табандылық табысты жұмысқа орналасудың кілті болуы мүмкін.

Топ кураторы Риженко Е.Т.