«Парасат» студенттік ғылыми қоғамының отырысы

2024 жылғы 16 қаңтарда «Парасат» студенттік ғылыми қоғамының отырысы өтті. Отырыстың мақсаты: 2023-2024 оқу жылының бірінші семестріндегі ғылыми-зерттеу жұмыстарының дайындық дәрежесін анықтау.

СҒҚ отырысы келесі міндеттерді шешуге бағытталған:

1) тезистерді ресімдеуге қойылатын талаптарды қарастыру;

2) ғылыми-зерттеу жұмыстарын ресімдеуге қойылатын талаптарды қарастыру;

3) абстрактіні ресімдеуге қойылатын талаптарды қарастыру

4) ғылыми-зерттеу жұмысы бөліктерінің пайыздық арақатынасын қарастыру;

5) презентацияда немесе жобаны қорғауда сөйлеу сызбасын қарастыру

6) психологиялық айла-тәсілдерді-манипуляцияларды және оларды бейтараптандыруды зерттеді.

Біздің студенттік ғылыми қоғамымыздың күн тәртібі зерттеу жүргізу кезінде кезең-кезеңмен жүзеге асырылатын қадамдар ретінде айқындалған. Директордың оқу-әдістемелік жұмысы жөніндегі орынбасары Ж.Ш. Қайпбаева СҒҚ қатысушылары мен ғылыми жетекшілерді жобаның түсіндірме жазбасын жобалау және жасау кезінде назар аудару қажет талаптармен таныстырды.

СҒҚ жетекшісі Н.Л. Бондарева жобаны сәтті таныстыру және қорғау факторларын, сөйлеудің стильдік сипаттамаларын және оның сапасын ұсынды.

Педагог-психолог Т.В. Науменко жобаны қарсыластыру кезінде 40 психологиялық әдісті, манипуляцияны бейтараптандыру әдістерін ұсынды.

Студенттер Жданова Камила мен Бобкова Анастасия ««Эко-капсула» өндіру арқылы экологиялық негізгі ағымды дамыту» ғылыми-зерттеу жұмысы бойынша баяндама жасады.Материалды директордың ОӘЖ жөніндегі орынбасары Ж.Ш. Кайпбаева