“Діни экстремизм мен терроризмнің алдын алу” тақырыбына дәріс

2022 жылдың 06 мамырында “Діни экстремизм мен терроризмнің алдын алу”тақырыбында дәріс өткізілді. Іс-шараға СТ-5 тобының студенттері, 25 адам қатысты

Мақсаты: студенттерді осындай қылмыстар үшін жаза түрлерімен таныстыру, студенттердің азаматтық жауапкершілігін арттыру.

Кездесу барысында заңнамаға сәйкес Қазақстанда қылмыстың осы түрі үшін қандай жаза қолданылатыны туралы әңгіме жүргізілді. Терроризм мен экстремизмге анықтама берілді. Сондай-ақ, мемлекет тарапынан қабылданып жатқан терроризм мен экстремизмге қарсы іс-қимыл шаралары қаралды.

Нәтижесі: студенттер осы қылмыстың ауырлығын түсініп, осы қылмысты жасағаны үшін Қазақстан аумағындағы террористер мен экстремистерге қауіп төндіретін жаза түрлерімен танысты.

Дәрісті жалпы білім беру пәндерінің оқытушысы Д.Б. Біржанова өткізді.